متن خبر

چرا این امتیاز را برای فیلم آقازاده اصلاح طلب و مابقی آثار بخش مسابقه قائل نشدید؟ آقای دبیر

چرا این امتیاز را برای فیلم آقازاده اصلاح طلب و مابقی آثار بخش مسابقه قائل نشدید؟ آقای دبیر

اخبار سینمای ایران     چرا این امتیاز را برای فیلم آقازاده اصلاح طلب و مابقی آثار بخش مسابقه قائل نشدید؟ آقای دبیر
شناسهٔ خبر: 16634 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

 

سینماپرس:اظهارات ایوبی رییس سازمان سینمایی و حیدری دبیر جشنواره فیلم فجر انقلاب نشان می دهد که گرایشات سیاسی و رفیق بازی در انتخاب فیلمهای جشنواره حرف اول را می زند و متاسفانه مسئولان سینمایی دولت حتی ژست بی طرفی را هم رعایت نمی کنند.

دبیر جشنواره فیلم فجر امروز در نشست خبری این رویداد هنری در پاسخ به سوالی درباره کنارگذاشتن فیلم« امپراطور جهنم » از جشنواره توپ را به زمین تهیه کننده این اثر انداخته و بیان کرده: «این فیلم برای بخش چشم انداز سینمای ایران انتخاب شد اما تهیه کننده فیلم حضور در چشم انداز(خارج از مسابقه) را نپدیرفت. هیات انتخاب این فیلم را برای بخش سودای سیمرغ انتخاب نکرد و من به عنوان دبیر جشنواره به دلیل اهمیت موضوع فیلم خواستم در بخش چشم انداز دیده شود تا توسط مردم و رسانه ها داوری شود، اما تهیه کننده قبول نکرد. در حالی که اگر من جای صاحبان فیلم بودم اجازه می دادم این فیلم در جشنواره دیده شود.» سخنان حیدری در حالی است که این امتیاز حضور در بخش غیر رقابتی (خارج از بخش مسابقه) را می تواند برای همه فیلم ها لحاظ کند.حتی همه آثاری که الان در بخش مسابقه هستند، هم م توانند شامل این امتیاز و دست و دلبازی دبیر شوند.سوالی که اینجا پیش می اید این است که چرا فیلم آقازاده عارف می تواند وارد بخش مسابقه می شود ولی فیلمی که به بیان کرده خیلی از کارشناسان سینمایی جز بهترین اثار سینمایی شیخ طادی است باید به لطف شما در بخش بی اهمیت خارج از مسابقه قرار بگیرد.؟

حیدری در حالی توپ را به زمین عوامل «امپراطور جهنم» می اندازد که طبق بیان کرده عماد افروغ از اعضای هیات انتخاب جشنواره فجر دو فیلم خارج از انتخاب این هیات وارد جشنواره شده است ضمن اینکه شنیده ها حاکی است محمدرضا عارف شخصا برای حضور فیلم آقازاده اش با مسئولان جشنواره مذاکره کرده است.

حجت الله ایوبی نیز روز گذشته با اتخاذ اظهارات نسنجیده ای درباره بیرون ماندن فیلم امپراطور جهنم نتوانسته ژست بی طرفانه خود را حفظ کند و در قالب مواضعی اپوزیسیون وار بیان کرده: هنروران امپراطور جهنم هم کلاه گیس بر سرداشته اند. در واقع ایوبی به جای گره گشایی از فیلم با این ادعا قصد دارد گره تازه ای بر فیلم ایجاد کند در حالیکه اساسا بحث کلاه گیس در فیلم شیخ طادی به عنوان یک ایراد برای اولین بار از سوی رئیس سازمان سینمایی مطرح شده است.

مجموعه رفتارهای مسئولان سینمای دولت یازدهم نشان از جانبداری به نفع یک جناح و گرایش سیاسی حکایت دارد. رویکردی که منافع ملی و منویات رهبرمعظم انقلاب در آن جایی ندارد.

* جوان

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi