متن خبر

آلمان به آمریکا در مورد ایجاد شکاف در اتحادیه اروپا هشدار داد

آلمان به آمریکا در مورد ایجاد شکاف در اتحادیه اروپا هشدار داد

اخبار سینمای ایران     آلمان به آمریکا در مورد ایجاد شکاف در اتحادیه اروپا هشدار داد
شناسهٔ خبر: 79390 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

آلمان به آمریکا در مورد ایجاد شکاف در اتحادیه اروپا هشدار دادبراساس این گزارش، «پیتر آلتمایر» وزیر اقتصاد آلمان بیان کرد که واشنگتن نباید بین آلمان و دیگر بخش های اروپا با اعمال تعرفه بر واردات، جدایی بیندازد، ضمن اینکه جنگ تجارت جهانی به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان صدمه می زند.
وی که قراراستروز دوشنبه وارد واشنگتن شود، یادآور شد که برای ملاقات با مقام های آمریکایی، با «سسیلیا مالمستروم» کمیسر امور تجاری اتحادیه اروپا هماهنگی نزدیکی داشته است
‘آلتمایر’ که نزدیکترین متحد نزدیک «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان است، همچنین بیان کرد: ما یک اتحادیه گمرکی داریم و مشترکا اقدام می کنیم. به نفع دولت آمریکا نیست که در اروپا شکاف اندازد و این امر موفقیتی در بر ندارد. 
«اولاف شولتز» وزیر دارایی جدید آلمان نیز هشدار داد که سیاست حمایت از تولید و فرآورده های داخلی می تواند به چشم انداز رشد اقتصاد جهانی در آینده آسیب زند. 
وی در مسیر سفر به آرژانتین برای شرکت در اجلاس وزرای دارایی گروه ۲۰ به خبرنگاران بیان کرد که به هنگام دیدار با «استیون منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا در روز دوشنبه، مخالفت آلمان با تعرفه های وارداتی را با وی در میان می گذارد.
براساس این گزارش، آلمان و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نسبت به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم به شدت موضع گرفته اند.
مرکل و رئیس جمهوری چین نیز در یک تماس تلفنی بر اهمیت همکاری چندجانبه در این زمینه تاکید کرده و به تلاش برای دستیابی به راهکاری برای افزایش ظرفیت بازار فولاد جهان در چارچوب گروه ۲۰ وعده داده اند. 

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi