متن خبر

‌ هیچ شانسی برای اکران ندارد ارادتمند، نازنین، بهاره، تینا

‌ هیچ شانسی برای اکران ندارد ارادتمند، نازنین، بهاره، تینا

اخبار سینمای ایران   ‌ هیچ شانسی برای اکران ندارد ارادتمند، نازنین، بهاره، تینا
شناسهٔ خبر: 15795 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: کاهانی به عمد فیلم خود را طوری ساخته که با فضای کلی فیلمنامه متفاوت و دارای صحنه‌های ملتهب و حساسیت برانگیز باشد تا قطعا امکان اکران پیدا نکند!!‌ اقدامی که ظاهراً برای بهره‌برداری‌های شخصی در لوای این عدم حضور پروانه نمایش صورت گرفته است.

به تازگی یک جریان رسانه‌ای که ناگزیر همه توان خود را در فضای مجازی متمرکز کرده، در تکاپو افتاده تا به هر طریقی شده بارقه‌هایی از امید برای مجوز دار شدن فیلمی به محاق رفته پدید آورد. جریانی که در این راه از آثار دیگر هم مایه می‌گذارد تا به نوعی فیلم مذکور را در سطح آن‌ها قرار دهد تا مصداق لطیفه قدیمی«ما سه نفر را کجا می‌برید!» شود.

به گزارش بانی فیلم، در خبرسازی اخیر این جریان آمده که به دلیل در پیش بودن ماه‌های پایانی عمر دولت یازدهم، بیان کرده می‌شود(!) سه فیلم«ارادتمند، نازنین، بهاره،‌ تینا»، «خانه دختر»، و «خانه پدری» طی بازبینی توسط شورای عالی نظارت سازمان سینمایی، قرار است برای کسب پروانه نمایش، دوباره شانس خود را امتحان کنند. وجه بی پایه این خبرسازی اما در جایی نمود بارزی می‌یابد که در میان سه فیلم یاد شده، اولی که ساخته عبدالرضا کاهانی باشد، به دلیل مضامین خارج از عرف، به هیچ وجه امکان اکران ندارد. همانطور که حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی نیز چندی پیش کلیت این فیلم را غیرقابل نمایش توصیف و امکان اکران آن را به کل رد کرد.

این در حالی است که پیشتر برخی از مدیران پیشین سینمایی، با تماشای این فیلم امکان اکران آن را به شدت رد کرده بودند. حتی طبق شنیده‌ها کاهانی به عمد فیلم خود را طوری ساخته که با فضای کلی فیلمنامه متفاوت و دارای صحنه‌های ملتهب و حساسیت برانگیز باشد تا قطعا امکان اکران پیدا نکند!!‌ اقدامی که ظاهراً برای بهره‌برداری‌های شخصی در لوای این عدم حضور پروانه نمایش صورت گرفته است. از سوی دیگر قرار دادن نام فیلم کاهانی در کنار ساخته‌های کیانوش عیاری و شهرام شاه‌حسینی به عنوان آثاری که امکان نمایش آن‌ها همچنان و با اعمال برخی جرح و تعدیل‌ها وجود دارد نوعی بازی با افکار عمومی در جهت ایجاد شانس کاذب برای ممکن دانستن نمایش «ارادتمند، نازنین،‌ بهاره، تینا» محسوب می‌شود. چرا که قبلاً هم بارها از سوی مقامات سینمایی عنوان شده که دو فیلم «خانه دختر» و «خانه پدری» با انجام برخی تغییرات امکان نمایش عمومی خواهند داشت. هر چند سازندگان «خانه دختر» و «خانه پدری» هنوز زیر بار تغییرات نرفته‌اند.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi