متن خبر

جزئیات برگزاری نهمین جشنواره فیلم وارش تشریح شد از حضور گسترده فیلمسازان دهه ۷۰ و ۸۰ تا رونمایی از نشان زنده یاد داود رشیدی

جزئیات برگزاری نهمین جشنواره فیلم وارش تشریح شد از حضور گسترده فیلمسازان دهه ۷۰ و ۸۰ تا رونمایی از نشان زنده یاد داود رشیدی

اخبار سینمای ایران     جزئیات برگزاری نهمین جشنواره فیلم وارش تشریح شد از حضور گسترده فیلمسازان دهه ۷۰ و ۸۰ تا رونمایی از نشان زنده یاد داود رشیدی
شناسهٔ خبر: 104920 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

به گزارش سینماپرس نشست رسانه ای نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با حضور اهالی رسانه در خانه هنرمندان برگزار شد.  
مهدی قربان پور دبیر این دوره از جشنواره در ابتدای این مراسم اظهار داشت: از همراهی اهالی رسانه تشکر می کنم؛ متأسفانه پیش از این فرصتی برای عرض ارادت و تشکر  از شما فراهم نشد و خوشحالیم که امروز در خدمت شما هستیم.  
او بیان کرد: جشنواره وارش همانطور که مطلع هستید وقفه ۴ ساله ای داشته و امسال در استان مازندران برگزار می شود. از دیرباز اداره ارشاد مازندران برگزار کننده این رویداد بوده اما ما از ساپایگاه خبری ایهنا های مختلف دعوت کردیم که با ما مشارکت کنند. امسال با توجه به اتفاقات بد در سراسر ایران سعی کردیم با ایجاد کمپین رسانه ای کمک کنیم برای بهبود شرایط کشور؛ جشنواره وارش سعی کرده هزینه های خود را کاهش دهد. ما روزهای سختی را گذراندیم تا این جشنواره احیا شود. اولین کار ما توجه به زیرساخت ها بود.
دبیر این رویداد با بیان اینکه وارش تنها جشنواره ایاستکه کاخ تعریف شده دارد اظهار داشت: حتما ضعف هایی در کاخ وجود دارد اما امیدواریم به حداقل برسد. ما می خواهیم به سال های اوج جشنواره برگردیم. ما در وارش اعتقاد داریم اگر تلاش جمعی نباشد اتفاق به درستی شکل نمی گیرد. یکی از اهداف جشنواره توجه به نگاه های مستقل بود. ما می خواهیم در کنار اینکه دولت سرمایه گذار اصلی جشنوارهاستنگاه های مستقل را هم در کنارمان داشته باشیم.  
وی بیان کرد: سیاست های جشنواره امسال به درستی شکل می گیرد و ما توجه ویژه به سنت ها و فرهنگ عامه داریم و فیلم ها با این محور در جشنواره نمایش داده می شوند.  
قربان پورادامه داد: ۳۳۴۱ اثر به دبیرخانه رسیده که ۱۶۷۲ داخلی و مابقی کشورهای حوزه دریای کاسپین بوده است. با همکاری یونسکو توجه ویژه ای به جنگل های هیرکانی داشتیم و اتفاق خوب دیگر کشف استعدادهای جوان بود وفیلمسازان زیادی هستند که حضورشان ما را خوشحال کرد.
وی بیان کرد: در بخش موضوعی آداب و رسوم و جشن های ملی و مذهبی،   داستان های فولکلور، سنت های زیستی، معماری بومی، غذای بومی و شیوه های تولید در حوزه کشاورزی و… مد نظر ما بود.  
 دبیر این رویداد سینمایی بیان کرد: فیلم های مردم شناسی آذربایجان از جمله کارهای امسالاستو رئیس فستیوال آذربایجان مهمان ما است.  
ما فکر کردیم وارش باید تفاوتی با سایر جشنواره های بین المللی داشته باشد، امسال ما سعی کردیم ارتباطات منطقه ای برقرار کنیم و از کشورهای حوزه دریای کاسپین دعوت کنیم که حضور داشته باشند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرفيبروميالژي در اروميه درمان ميگرن در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi