متن خبر

بهترین فیلم خارجی زبان شد فروشنده اصغر فرهادی دومین اسکار خود را گرفت

بهترین فیلم خارجی زبان شد فروشنده اصغر فرهادی دومین اسکار خود را گرفت

اخبار سینمای ایران   بهترین فیلم خارجی زبان شد فروشنده   اصغر فرهادی دومین اسکار خود را گرفت
شناسهٔ خبر: 17557 -




سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: مراسم هشتاد و نهمین دوره از جوایز اسکار در حالی از ساعاتی پیش آغاز به کار کردهاستکه فیلم ایرانی «فروشنده» به کارگردانی «اصغر فرهادی» برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان این دوره از رقابت ها شد.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، امسال فیلم موزیکال «لالا لند» با نامزدی در ۱۴ شاخه پیشتازاستو پس از آن دو فیلم «مهتاب» و «ورود» هر کدام با ۸ نامزدی، فیلم‌های «منچستر کنار دریا»، «شیر»و «ستیغ‌اره‌ای» با ۶ نامزدی و «حصارها» با ۴ نامزدی قرار دارند.

«ورایتی» هزینه برگزاری این مراسم را ۴۲.۸ میلیون دلار اعلام کرد.

‌فهرست برندگان نهایی هشتاد ونهمین دوره این جوایز سینمایی به شرح زیر به‌روزرسانی می‌شود:

** بهترین فیلم بلند

نامزدها: «ورود»، «حصارها»، «ستیغ اره‌ای»، «اگر سنگ ببارد»، «چهرههای پنهان»، «شیر»، «لالا لند»، «منچستر کنار دریا»، «مهتاب»

برنده:

** بهترین کارگردانی

نامزدها: «دمین شزل» (لالا لند)، «بری جنکینز» (مهتاب)، «کنت لونرگان» (منچستر کنار دریا)، «دنیس ویلنوو» (ورود)، «مل گیبسون» (ستیغ‌ اره‌ای)

برنده:

** بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: «کیسی افلک» (منچستر کنار دریا)، «اندرو گارفیلد» (ستیغ اره‌ای)، «رایان گاسلینگ» (لالا لند)، «ویگو مورتنسن» (کاپیتان فنتستیک)، «دنزل واشنگتن» (حصارها)

برنده:

** بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: «ایزابل هوپر» (او)، «روث نگا» (دوست داشتن)، «ناتالی پورتمن» (جکی)، «اما استون» (لالا لند)، «مریل استریپ» (فلورنس فاستر جنکینز)

برنده:

** بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: «ماهرشالا علی» (مهتاب)، «مایکل شنن» (حیوانات شبانه)، «هیو گرانت» (فلورنس فاستر جنکینز)، «لوکاس هج» (منچستر کنار دریا)، «دو پتال» (شیر)

برنده: ماهرشالا علی (مهتاب)

** بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: «وایولا دیویس» (حصارها)، «میشله ویلیامز» (منچستر کنار دریا)، «نائومی هریس» (مهتاب)، «نیکل کیدمن» (شیر)، «اوکتاویا اسپنسر» (چهره‌های پنهان)

برنده: وایولا دیویس (حصارها)

** بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها: «فروشنده» (ایران)، «تونی اردمن» (آلمان)، «تنا» (استرالیا)، «مردی به نام اُو» (سوئد)، سرزمین من (دانمارک)

برنده: فروشنده (ایران)

** بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: «ورود»، «حصارها»، «چهره‌های پنهان»، «شیر»، «مهتاب»

برنده:

** بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: «اگر سنگ ببارد»، «لالا لند»، «خرچنگ»، «منچستر کنار دریا»، «زنان قرن بیستم»

برنده:

**  بهترین مستند بلند

نامزدها: «آتش در دریا»، «من سیاه تو نیستم»، «زندگی انیمیشن»، «اُ.جی: ساخت آمریکا»، «سیزدهمین»

برنده: «اُ.جی: ساخت آمریکا»

**بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: «زوتوپیا»، «مائونا»، «زندگی من به عنوان یک کدو سبز»، «لاک‌پشت قرمز»، «کوبو و دو رشته»

برنده:

** بهترین تدوین

نامزدها: «ورود»، «ستیغ اره‌ای»، «اگر سنگ ببارد»، «لالا لند»، «مهتاب»

برنده:

** بهترین موسیقی متن

نامزدها: «جکی»، «لالا لند»، «شیر»، «مهتاب»، «مسافران»

برنده:

** بهترین ترانه

نامزدها:  «لالا لند»، «جیم: داستان جیمز فولی»، «ترولز»، «مائونا»

برنده:

** بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: «ورود»، «لالا لند»، «شیر»، «مهتاب»، «سکوت»

برنده:

** بهترین طراحی لباس

نامزدها: «متفقین»، «هیولاهای شبیان کرد‌انگیز و زیستگاه آنها»، «فلورنس فاستر جنیکنز»، «جکی»، «لالا لند»

برنده: هیولاهای شبیان کرد‌انگیز و زیستگاه آنها

** بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: «مردی به نام اُو»، «آنسوی سفر ستاره‌ای»، «جوخه انتحار»

برنده: جوخه انتحار

** بهترین طراحی تولید

نامزدها: «ورود»، «هیولاهای شبیان کرد‌انگیز و زیستگاه آنها»، «دورد بر سزار»، «لالا لند»، «مسافران»

برنده:

** بهترین تدوین صدا

نامزدها: «ورود»، «دیپ‌واتر هاریزون»، «ستیغ اره‌ای»، «لالا لند»، «سالی»

برنده: ورود

** بهترین میکس صدا

نامزدها: «ورود»، «ستیغ اره‌ای»، «لالا لند»، «روگ وان»، «۱۳ ساعت»

برنده: ستیغ اره‌ای

** بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: «دیپ واتر هاریزون»، «دکتر استرنج»، «کتاب جنگل»، «کوبو و دو رشته»، «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان»

برنده:

** بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: «دشمنان داخلی»، «زنان و TGV»، «شب‌های خاموش»، «آواز»، «تایم‌کد»

برنده:

** بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

نامزدها: «وایشای نابینا»، «زمان قرضی»، «شراب و سیگار»، «مروارید»، «فلوت‌زن»

برنده:

** بهترین مستند کوتاه

نامزدها: «افراطگرا»، «۴.۱ مایل»، «ویلون جو»، «واتانی سرزمین من»، «کلاه سفیدها»

برنده:

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi