متن خبر

لاک قرمز و نفس ، یتیم‌خانه ایران افزایش سالن‌های فیلم

لاک قرمز و نفس ، یتیم‌خانه ایران افزایش سالن‌های فیلم

اخبار سینمای ایرانلاک قرمز  و  نفس ،  یتیم‌خانه ایران افزایش سالن‌های فیلم
شناسهٔ خبر: 15386 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: با پیگیری‌های شورای صنفی نمایش سالن‌های فیلم‌هایی که در کنار فیلم هندی سینمای ایران قرار گرفتند سالن‌های بیشتری در اختیار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، روز گذشته شورای صنفی نمایش  جلسه تشکیل داد و این جلسه نمایندگان کارگردانان و تهیه کنندگان با حمایت از صاحبان آثار و با پیگیری های مکرر پردیس هایی که دو یا سه سالن در اختیار «سلام بمبئی» قرار داده بودند وادار کرد تا در یک سالن فیلم را به نمایش بگذارند و اگر نیاز است سالن دیگری را به فیلم ارایه دهند حتما باید مجوز از شورای صنفی نمایش اخذ کنند و بدون مجوز نمی توانند سالنی را در اختیار این فیلم قرار دهند. 

با اتخاذ این تصمیم از سوی شورای صنفی نمایش، فیلمهایی چون «لاک قرمز» و «نفس» تعدادی سالن به سالن های نمایش شان اضافه شد.

سعید خانی مدیر دفتر پخش نسیم صبا  بیان کرد: ما تا امروز ۱۱ سالن در تهران در اختیار داشتیم  که از روز گذشته سالن های شکوفه، ایران، آزادی، مرکزی به سالن های سینمای فیلم اضافه شد.

حوزه هنری هم با اعتراضات متعدد سینماگران و رسانه در ارایه سالن ها در شهرستان ها مواجه شد که همین امر باعث شد تعدادی سالن در شهرستان به فیلم سینمایی «نفس» اختصاص دهد.

صابری مدیر دفتر پخش نورتابان درباره افزایش سالن های سینمای نفس بیان کرد: هم اینک نزدیک به ۳۰ سالن در اختیار فیلم «نفس» قرار گرفته و حوزه هنری سالن های فلسطین اصفهان ، فلسطین شیراز، قدس همدان، ۲۹ بهمن تبریز، بهمن سنندج ، بهمن بوشهر (۲ سانس) و استقلال خرم آباد را به «نفس» داد.

علی سرتیپی مدیرعامل دفتر پخش فیلمیران نیز درباره افزایش سالن‌های فیلم «یتیم‌خانه ایران» بیان کرد: سالن های سینمای کرج، شهرکرد، زایل، اردستان، شیروان و در تهران سالن های سپیده و فردوسی به سالن های نمایش دهنده فیلم اضافه شد.

با احتساب افزایش تعداد سالن های سینما و امکان نمایش بهتر برای فیلم ها، نمایندگان سینماگران در شورای صنفی نمایش به وظایف خود به درستی عمل کرده و توجهی به اکران فیلم ها در شهرستان ها نیز شده اگر توجه شورا مانند این هفته به درستی انجام شود شاهد موفقیت اکران فیلم هایی هستیم که در کنار فیلم هندی در سینما به نمایش درآمده است. نکته حایز اهمیت این که اکثر سالن های اضافه شده به فیلم ها مربوط به سالن های حوزه هنری است.

* فارس

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi