متن خبر

افزایش نزدیک به ۷ هزار صندلی به سینماهای تهران توسط شهرداری

افزایش نزدیک به ۷ هزار صندلی به سینماهای تهران توسط شهرداری

اخبار سینمای ایران     افزایش نزدیک به ۷ هزار صندلی به سینماهای  تهران توسط شهرداری
شناسهٔ خبر: 14703 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اهمیت و جایگاه ساخت سینما در توسعه فرهنگی، بیان کرد: طی ده سال اخیر ۶ هزار و ۵۲۰ صندلی بر تعداد صندلی های سینمایی تهران بیان کرده شده است.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، علیرضا جعفری با بیان اینکه در چند سال اخیر توسعه قابل توجهی در تعداد سینماهای تهران را  شاهد هستیم، بیان کرد: داشتن سینماهای با کیفیت حق شهروندان است و هرچند شهرداری تهران نیز  اقدامات خوبی در این زمینه داشته  است اما هنوز از نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی به رویکرد جهادی و تلاش شهرداری تهران در توزیع عادلانه پردیس های سینمایی در شمال و جنوب سطح شهر تهران اشاره کرد و بیان کرد: پردیس های سینمایی به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران  مناطق مختلف تهران از جمله مناطق ۳، ۵، ۱۱، ۱۸، ۱۹و ۲۰  پراکنده هستند.

به بیان کرده مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران پردیس های  سینمایی پارک ملت، زندگی، آزادی،رازی، تماشا، جوانه و راگا در مجموع دارای ۹۵ هزار و ۵۶۰  متر مربع مساحت زیر بنا و ۲۷ سالن نمایش است.

جعفری بیان کرد: تعداد دیگری نیز به  صندلی های سینما در مرکز تئاتر حرفه ای خاوران و باغ کتاب تهران که دارای چندین سالن سینمایی هستند، بیان کرده شده که تا پایان سال شاهد افتتاح این دو مجموعه فرهنگی و هنری خواهیم  بود.

وی به اهمیت سینماها در غنی سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان اشاره کرد و بیان کرد:  کالبد و فضاهای مناسب و با کیفیت سینماها در علاقمندان  و فعالان هنر هفتم برای ساخت و تولید فیلم های با محتوای غنی و پربار ایجاد انگیزه  کرده و منجر به رقابت سالم بین سینماگران می شود.

وی به ضرورت حمایت از سرمایه گذاران خصوصی برای ورود به ساخت و راه اندازی سینماها، بیان کرد:  با تشویق و در نظر گرفتن تهسیلات ویژه می توان سرمایه گذاران را به حوزه های فرهنگی و هنری جذب کرد و فرصتهای رقابتی را برای بالا بردن خدمات جانبی در پردیسهای سینمایی که موتور محرک  توسعه فرهنگی هستند،افزایش داد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به جشنواره های سینمایی داخلی و خارجی ، بیان کرد: سینماها محل و مکانی  برای ارتباطات جمعی در جهت نشر و گسترش فرهنگ به شمار می آیند، بنابراین برخورداری از سینماهایی با کیفیت و امکانات ویژه فرصت مناسبی برای جلب توریست فراهم می کند.

وی با اشاره به  ضرورت رشدکیفی و محتوایی سینماها در کنار رشد  کمی و زیربنای آن، بیان کرد: باید سینماهای متروک مانده در سطح شهر تهران نیز ساماندهی شده و از فضاهای بلاتکلیف آن برای توسعه فضاهای فرهنگی در تهران بهره بگیریم.

وی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری در ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، به اهمیت و جایگاه سینما در این خصوص اشاره و خاطر نشان کرد:

بیانات رهبری درباره لزوم تبیین سبک زندگی دربرگیرنده نکات ارزنده ای برای فعالان بخش های مختلف و بخصوص هنرمندان و متولیان فرهنگی است.

جعفری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت ۳۸  سال از حیات پربرکت خود به ثبات رسیده و در حال حاضر به سمت پی ریزی تمدن اسلامی حرکت می‌کند، بیان کرد: امید مقام معظم رهبری و مردم ظهور تمدن اسلامی با شاخصه‌های اصیل ایرانی و اسلامی است، به همین دلیل  سبک زندگی یکی از مهمترین ارکان این تغییر به شمارمی آید و در این میان  تلویزیون و سینما وظیفه مهمی به دوش دارد.

او بیان کرد: در این راستا گسترش فضاهای سینمایی برای ترسیم و ترویج زندگی ایرانی اسلامی مبتنی بر ارزش  بسیار اهیمت دارد.

جعفری به گسترش خدمات جانبی در مجموعه های سینمایی اشاره کرد و بیان کرد: در نظر گرفتن خدمات جانبی و بسته های اوقات فراغت مناسب منجر به خانواده محوری در مجموعه های سینمایی خواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi