متن خبر

دوران بی‌اعتمادی به فیلم اولی‌ها تمام شد انتقاد پژمان بازغی از عدم حضور منتقدان

دوران بی‌اعتمادی به فیلم اولی‌ها تمام شد انتقاد پژمان بازغی از عدم حضور منتقدان

اخبار سینمای ایران     دوران بی‌اعتمادی به فیلم اولی‌ها تمام شد انتقاد پژمان بازغی از عدم حضور منتقدان
شناسهٔ خبر: 16796 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

سینماپرس: پژمان بازغی بیان کرد: من در میان چهره‌هایی که در سالن حضور دارند منتقدی را نمی‌بینم و فکر می‌کنم دوران بی‌اعتمادی به فیلمسازان اول تمام شده است.

به گزارش سینماپرس،  نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی خانه دیگری به کارگردانی بهنوش صادقی و عباس اکبری عصر امروز در محل برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد برگزار شد.

در ابتدای این نشست بهنوش صادقی بیان کرد: از حاضرین عذرخواهی می‌کنم چرا که فیلم ما در زمان پخش با مشکل صدا و پرش تصویر به نمایش در آمد البته این ایراد به فیلم مربوط نبود اما خوشحالم که حاضرین، اصحاب رسانه‌ها و منتقدان جزو افراد حرفه‌ای سینما هستند. 

وی در ادامه بیان کرد: در ارتباط با نقدها و پرسش‌هایی که ممکن است در این اثر سینمایی وجود داشته باشد باید بگویم دوستان در هیأت انتخاب کارشناسانه فیلم را انتخاب کردند در بخش قصه باید بگویم ما سعی کردیم که به لایه‌های زیرین به یک زندگی اجتماعی بپردازیم و تلاش کردیم آنچه که در درون یک زندگی وجود دارد را به روی تصویر بیاوریم و روایت کنیم.

او همچنین بیان کرد: در این قصه بسیاری از مسائل مربوط به خانواده مطرح می‌شود و روابط‌ افراد نیز به نمایش در می‌آید. آن هم به صورت بسیار ساده. افرادی را که در فیلم می‌بینید به راحتی می‌توانیم در کنار خودمان در زندگی روزمره‌ ببینیم. 

در ادامه این نشست، پژمان بازغی با  انتقاد از عدم حضور منتقدان در برج میلاد،بیان کرد: من در بین چهره‌هایی که در سالن حاضر هستند افراد جوانی را می‌بینم اما منتقدان را نمی‌بینم. فکر می‌کنم دوره بی‌اعتمادی به فیلمسازان اول تمام شده است به نظرم آنها باید به اینجا می‌آمدند و فیلم را می‌دیدند و نظر می‌دادند. زمانی که خود ما این موارد را رعایت نمی‌کنیم و فیلم را نمی‌بینیم این سینما رشد نخواهد کرد. 

بازغی در ادامه صحبت‌هایش عنوان کرد: اگر گلایه کردم دلیلش این است که در سال گذشته آثار خوبی دیدم که حاصل تلاش فیلم اولی‌ها بود و باعث شد مردم موافق جریان سینما شوند و آن را بپذیرند.فیلم خوب الزاماً یک فیلم بفروش نیست. همین جا اعلام می‌کنم هر فیلمنامه خوبی حتی اگر کوتاه باشد و از شاخصه‌های یک اثر خوب برخوردار باشد برای بازی انتخاب می‌کنم.

در پایان این نشست، مستانه مهاجر به عنوان تدوین‌گر در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با توجه به روایت روزمره زندگی در تدوین این فیلم برای جلوگیری از یک شکل بودن آن چه کردید و چه نوع تدوین را به کار گرفتید، بیان کرد: مونتاژ هر سکانس فکر شده بود و به زمان و حال جریانی بستگی داشت که در پلان اتفاق می‌افتاد. حال پرسوناژها در روزمرگی می‌گذشت در واقع باید بگویم روند تدوین بسیار حسی انجام شد حسی که از درون خود کاراکترها بیرون می‌آمد و نیاز به تمرکز و آگاهی داشت.

همچنین عباس اکبری در پاسخ به پرسش دیگری از خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چقدر به فکر بازگشت سرمایه‌تان هستید با توجه به اینکه دست کارگردان را در انتخاب بازیگران با توجه به کار اولشان باز گذاشته‌اید، بیان کرد: بازیگرانی مثل پژمان بازغی را مردم می‌شناسند البته به این معتقدم که اگر بازیگران کار خود را به درستی انجام دهند و خوب بازی کنند تأثیر خود را خواهند گذاشت و فیلم توسط خود مردم معرفی خواهد شد.

وی در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: درست است که کارگردان اول فیلم خود را ساخته است اما تمام تجربه‌های گذشته‌اش را در این فیلم به کار برده تا یک اثر قابل قبول بسازد. آنچه به قول معروف از دل برآید لاجرم بر دل نشیند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi