متن خبر

ایران و انگلیس گفت‌وگوهای سیاسی برگزار می کنند

ایران و انگلیس گفت‌وگوهای سیاسی برگزار می کنند

اخبار سینمای ایران     ایران و انگلیس گفت‌وگوهای سیاسی برگزار می کنند
شناسهٔ خبر: 73479 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

معاون سیاسی وزیر امور خارجه بیان کرد: روز چهارشنبه بیان کرد‌وگوهای سیاسی ایران و لندن در انگلیس برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی عصر روز یکشنبه در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ در پاسخ به ایسنا در مورد سفرش به لندن طی روزهای آتی بیان کرد: برای شرکت در بیان کرد وگوهای سیاسی تهران و لندن به انگلیس سفر می کنم.

وی با بیان این که این بیان کرد‌وگو در روز چهارشنبه برگزار می شود، تصریح کرد: دور قبلی این بیان کرد‌وگو در تهران برگزار شد و دور جدید آن در لندن برگزار می شود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه تصریح کرد: در این بیان کرد و گوها در مورد مسایل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی بیان کرد‌وگو می‌شود.

عراقچی همچنین با بیان این که در دو روز گذشته در حاشیه اجلاس مونیخ امنیتی بیان کرد‌وگوها و رایزنی هایی با برخی از مقامات کشورهای شرکت کننده در این اجلاس داشته است، بیان کرد: یکی از مباحث بیان کرد‌وگو در این دیدارها موضوع برجام بوده است.

این دیپلمات ارشد کشورمان در ادامه به ملاقات خود با معاونین وزیران خارجه انگلیس، فرانسه، ایتالیا و آلمان در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ با موضوع بحران یمن اشاره کرد و بیان کرد: متاسفانه همچنان شاهد ادامه فجایع انسانی در یمن و حملات عربستان و امارات به مردم این منطقه هستیم. این حملات و فجایع در حال تشدیداستو ضروریاستکه از سوی جامعه جهانی تلاش مشترکی برای توقف این روند صورت گیرد.

وی تاکید کرد: در این دیدار مشترک بیان کرد وگوهای خوبی در مورد یمن صورت گرفت.

عراقچی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد موضوع سوریه نیز بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در جریان دیدارهای امروز آقای ظریف با دیگر مقامات شرکت کننده در اجلاس مورد توجه قرار گرفت بحث سوریه و لزوم حل این بحران بود.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi