متن خبر

تهدیدات ترکیه و ایران را نمی پذیریم بعد از همه پرسی حاضریم گفتگو کنیم هیچکدام از پیشنهادها جای رفراندوم را نمی گیرند بارزانی

تهدیدات ترکیه و ایران را نمی پذیریم بعد از همه پرسی حاضریم گفتگو کنیم هیچکدام از پیشنهادها جای رفراندوم را نمی گیرند بارزانی

اخبار سینمای ایران   تهدیدات ترکیه و ایران را نمی پذیریم  بعد از همه پرسی حاضریم گفتگو کنیم   هیچکدام از پیشنهادها جای رفراندوم را نمی گیرند  بارزانی
شناسهٔ خبر: 48064 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

بیان کردگو کنیم / تهدیدات ترکیه و ایران را نمی پذیریم!” alt=”بارزانی: هیچکدام از پیشنهادها جای رفراندوم را نمی گیرند / بعد از همه پرسی حاضریم بیان کردگو کنیم / تهدیدات ترکیه و ایران را نمی پذیریم!” width=”629″ height=”492″/>
مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق ضمن رد هشدار امریکا که تاکید کردهاستهمه پرسی استقلال کردستان از عراق، تمرکز مبارزه با داعش در عراق و مناطق آزاد شده رابه خطر می اندازد، همچنان می گوید مصمماستکه این همه پرسی انجام شود.

به گزارش «انتخاب»؛ مسعود بارزانی می گوید: ما تصمیم خود را بطور مستقیم به‌ مسوولین آمریکایی بیان کرده‌ ایم. این موضع آمریکا برای ما تعجب برانگیزاستو درک نمیکنیم که‌ چه‌ جرمی مرتکب شده‌ایم تا اینگونه‌ موضعگیری کنند. ملتی که‌ میخواهد خواست خود را اعلام کند مجرم نیست و بهمین دلیل موضعگیری آمریکا برای ما عجیب و غریب است.

وی با اشاره به پیشنهادات ارائه شده از سوی چهره ها و کشورهای دیگر به جای رفراندوم بیان کرد: بله‌ پیشنهادهای زیادی به‌ ما رسیده‌ ولی هیچکدام جای رفراندوم را نمیگیرند.

بارزانی بیان کرد: رفراندوم دنیا را به‌ آخر نمیرساند. بیان کردگوهای جدی پس از همه پرسی شروع میشود. آنها میگویند همه پرسی انجام ندهید و برای حل مشکلات بیان کردگو را شروع کنید. ولی پایگاه خبری ایهنایکه‌ رفراندوم را رد کنند میخواهید بیان کردگو در چه‌ موردی انجام شود؟ زیرا در صورت رد رفراندوم یعنی شما به‌ هیچ چیزی دیگر باور ندارید. جدا از این مشکلات ما با بغداداستنه‌ با آمریکا و جامعه جهانی! ما میخواهیم با بغداد به‌ توافق برسیم و جامعه‌ جهانی و آمریکا تضمین کنند این توافق اجرا شود. بغداد میگوید نه‌ حالا و نه‌ در آینده‌ رفراندوم را نمیپذیرد. حال که‌ آنها رفراندوم را نه‌ حالا و نه‌ در آینده‌ قبول ندارند، ما هم نه‌ حالا و نه‌ در آینده‌ بخشی از آنها (عراق) بودن را نمی پذیریم.

وی با اشاره به سخنان مقامات روسیه در مورد رفراندوم بیان کرد: موضع روسیه‌ بسیار قابل افتخار است. نمیگویم حمایت کرده‌، ولی مخالفت هم نکرده‌ و این موضعی متفاوت است.

رئیس اقلیم کردستان در واکنش به سئوالی در مورد مخالفت ایران و ترکیه با رفراندوم بیان کرد: ما میخواهیم و تلاش میکنیم که‌ رفراندوم بر این روابط تاثیری نگذارد. ولی ما تهدید را نمیپذیریم. با صراحت میخواهم این پیام را به‌ همه مسوولین ترکیه‌ بدهم که‌ از بکارگیری زبان تهدید با ما خودداری کنند. زیرا نمیپذیریم.

بارزانی در پاسخ به سئوالی در مورد هشدار ایران نیز بیان کرد: به‌ همان ترتیب زبان زور و تهدید را از هیچ فرد و یا دولتی نمیپذیریم.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi