متن خبر

به جشنواره صوفیا منار بلغارستان راه یافت باغ های زردآلو

به جشنواره صوفیا منار بلغارستان راه یافت باغ های زردآلو

اخبار سینمای ایران    به جشنواره صوفیا منار بلغارستان راه یافت باغ های زردآلو
شناسهٔ خبر: 15428 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: فیلم سینمایی باغ های زردآلو به کارگردانی پوریا حیدری اوره به هشتمین دوره جشنواره صوفیا منار بلغارستان راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، جشنواره صوفیا منار که بزرگترین جشنواره فیلم های اسلامی در اروپاست از١٢تا٢٩ ژانویه ٢٠١٧ در شهر صوفیا برگزار می شود.
 فیلم محصول مشترک ایران و ارمنستان است و تابستان سال گذشته در ارمنستان و بخشی در ایران فیلمبرداری شد و در ادامه تدوین و صداگذاری آن نیز در ایران انجام شده است.
باغ های زرد آلو موضوعی اجتماعی دارد و داستان زندگی آرام جوان ایرانی-ارمنی که از کودکی و پس از مهاجرت از ایران ساکن امریکا بوده است وبرای خواستگاری از دختری مورد علاقه اش برای اولین بار وارد ارمنستان می شود را روایت می کند.
فیلم به سه زبان ایرانی، ارمنی و انگلیسی ساخته شده است و بازیگران ترکیبی ازچهره های مطرح ارمنستان و سه بازیگر ایرانی هستند و می توان به پدرام انصاری، ناربه وارتان، سامول سرکیسیان، هوهانس آزویان، آزاده اسماعیل خانی، آرایک سرگیسیان، الیسون گنگی و مارو هاکوبیان به عنوان بازیگران فیلم اشاره کرد.
باغ های زردآلو پیش از این در چهلمین دوره جشنواره مونترال کانادا نیز حضور داشت.
عوامل و دست اندر کاران «باغ های زردآلو» عبارتند از:
نویسنده و کارگردان پوریا حیدری اوره، مدیرفیلمبرداری: اشکان اشکانی، طراحی و ترکیب صدا: علیرضا علویان، تدوین: احسان واثقی، صدابردار: سعید بجنوردی، گریم: محمود آسمانی، آهنگساز: گارگین آراکلیان، طراح صحنه: موسس هایک تادوسیان، طراح لباس: گلنارا گابریلیان، مدیرتولید: آرمین حق شنو، جلوه های ویژه میدانی :علی منصوری، عکاس: آزاد امین رشتی، تصحیح رنگ: کامران سحرخیز، مشاور رسانه ای :منصوره بسمل، طراح پوستر و مواد تبلیغاتی: بهداد صالحی، دستیاران کارگردان: آنا بیاتیان و لیلیت آبوویان، تهیه کنندگان: علی صدرایی و پوریا حیدری اوره

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi