متن خبر

هم از فیلم های ارزشی حمایت نمی کند هنر و تجربه دکان باندی که سینمای ایران را در دست گرفته هیچ توجهی به آثار ارزشی ندارد

هم از فیلم های ارزشی حمایت نمی کند هنر و تجربه دکان باندی که سینمای ایران را در دست گرفته هیچ توجهی به آثار ارزشی ندارد

اخبار سینمای ایران   هم از فیلم های ارزشی حمایت نمی کند هنر و تجربه  دکان  باندی که سینمای ایران را در دست گرفته هیچ توجهی به آثار ارزشی ندارد
شناسهٔ خبر: 41840 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

تهیه کننده فیلم سینمایی «اشک سرما» در بیان کردگو با خبرنگار سینماپرس بیان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها در سخنرانی های شان از مسئولان درخواست حمایت از هنر ارزشی را داشته اند اما متأسفانه طی سال های اخیر مدیرانی در رأس امور فرهنگی و هنری کشور حضور داشته اند که حتی به سخنان و فرمایشات و رهنمودهای رهبری نیز بی توجهی کرده اند و نه تنها گامی برای حمایت از سینماگران ارزشی برنداشته اند که برعکس در کار آن ها خلل و کارشکنی هم ایجاد کرده اند.

او بیان کرد: سینماگران متعهد و پایبند به نظام و انقلاب اسلامی پیش از فرمان «آتش به اختیار» مقام معظم رهبری هم همواره در صحنه حضور داشته اند اما مدیران فرهنگی مانع از فعالیت و دیده شدن آن ها و آثارشان می شوند؛ به عنوان نمونه بنده چند سال قبل فیلم «آوازهای سرزمین من» به کارگردانی عباس رافعی را تهیه کرده ام که اثری ضد داعشیاستاما حتی به صورت محدود هم به این فیلم اجازه پخش و اکران نداده اند و این نشان از بی توجهی آن ها به مسائل ارزشی است.


شریفی سپس با بیان اینکه ما باید متأسف باشیم که در کشور اسلامی مان چنین مدیرانی حضور دارند اظهار داشت: نکته قابل تأمل آنجاست که این اثر سینمایی پیش از این در بسیاری از کشورهای دنیا به نمایش درآمده و مخاطبان آن را تحسین کرده اند؛ حتی پاپ اعظم روسیه این فیلم را دوستی میان مسلمانان و مسیحیان توصیف کرده و آن را اثری دانسته که باید برای نشان دادن وحشی گری های داعشی ها که با حمایت غربی ها روی کار آمده اند در تمام دنیا نمایش داده شود.


تهیه کننده فیلم سینمایی «آخرین پرواز» لازم دانست: برخی افراد در سینمای کشور حضور دارند که به غربی ها وابسته اند و دیدگاه و افکار و سلیقه های شان اجازه نمی دهد تا از آثار ارزشی، اسلامی و انقلابی حمایت کنند چرا که منافع شان در خطر می افتد و این وظیفه بزرگان کشوراستکه دستور به برکناری این افراد بدهند و نیروهای شایسته و متعهد به اصل نظام و انقلاب اسلامی را جایگزین آن ها کنند تا ما دیگر شاهد چنین مشکلاتی در کشورمان نباشیم.


این تهیه کننده در بخش دیگری از این بیان کردگو با انتقاد شدید از گروه سینمایی «هنر و تجربه» بیان کرد: دکان «هنر و تجربه» هم از فیلم های ارزشی حمایت نمی کند و در عوض آثاری مانند «فروشنده» اصغر فرهادی را به نمایش درمی آورد که هیچ ربطی نه به هنر دارد و نه تجربه!؛ امثال علم الهدی ها در سینما نمی خواهند و نمی گذارند که فیلم های ارزشی دیده شود. ما حتی راضی شده بودیم فیلم مان در این گروه به نمایش درآید اما آن ها با ما مخالفت کردند و این فیلم ارزشی را که بر اساس دغدغه ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری تولید شده شایسته حضور در این گروه ندانستند.


وی در همین راستا بیان کرد: جالب آناستکه بر اساس تحقیقاتی که بنده کردم مدیران این گروه برای بازبینی فیلم ها پول های کلانی را از صاحبان آثار دریافت می کنند و برای خود در سینما دکان و مغازه راه انداخته اند و هیچ مردی هم پیدا نمی شود که جلوی فعالیت ناعادلانه آن ها را گرفته و برای همیشه بساط شان را از سینمای کشور برچیند.


تهیه کننده فیلم سینمایی «سیب سرخ حوا» تصریح کرد: ما نیازمند حضور مدیرانی در سینمای کشور هستیم که نگاه شان ارزشی و ماندگار باشد؛ متأسفانه ما امروزه همواره شاهد آن هستیم که در سینمای کشورمان از آثار مبتذل و سخیف و کم ارزش حمایت می شود.


وی در خاتمه این بیان کردگو متذکر شد: رئیس ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی فعلی مدت ۲ ماهاستکه به درخواست من برای تماشای فیلم ارزشی «آوازهای سرزمین من» پاسخ نداده و وقت نگذاشته تا یک فیلم ارزشی ۹۰ دقیقه ای را که به طور جد در راستای فرامین رهبری ساخته شدهاستتماشا کند و همین مسائلاستکه دل های ما سینه سوختگان نظام و انقلاب را به درد می آورد. من به طور قاطع می گویم ما باید کاری کنیم تا مدیران ارزشی و دغدغه مند جایگزین مدیران فعلی شوند در غیر این صورت هیچ کاری را نمی توانیم به پیش ببریم.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi