متن خبر

کمپانی امنیتی روسی، تلگرام را جزء پیام رسان های امن معرفی نکرد+تصاویر از سیگنال تا ویکر با امن ترین نرم افزارهای پیام رسان آشنا شوید

کمپانی امنیتی روسی، تلگرام را جزء پیام رسان های امن معرفی نکرد+تصاویر از سیگنال تا ویکر با امن ترین نرم افزارهای پیام رسان آشنا شوید

اخبار سینمای ایران    کمپانی امنیتی روسی، تلگرام را جزء پیام رسان های امن معرفی نکرد+تصاویر  از سیگنال تا ویکر  با امن ترین نرم افزارهای پیام رسان آشنا شوید
شناسهٔ خبر: 38243 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

مهرداد نوروزی : امروزه با توجه به گسترش اینترنت و ارزان بودن ارتباطات دیجیتال، پیام رسان ها به عضو جدایی ناپذیری از زندگی ما تبدیل شده اند. در این میان حجم بالای پیام های رد و بدل شده ,امنیت این پیام ها را به موضوع مهمی برای هر شخص تبدیل کرده است. اما رمزنگاری و رمزگشایی این پیام ها، نیاز به تخصص و ریاضیات پیچیده دارد. پس راه حل چیست؟

در این گزارش به معرفی تعدادی از پیام رسان های امن خواهیم پرداخت:

۱. Signal :

ایمنی مکالمات و پیام رسان های اپ

امنیت این برنامه به قدری بالاست که حتی ادوارد اسنودن را وادار به تحسین آن کرده و آن را امن ترین پیام رسان جهان خواندهاست.  این برنامه علاوه بر قابلیت ارسال پیام، کاربر را قادر میسازد تا تماس صوتی رمزنگاری شده نیز برقرار نماید.

۲. Babble Chat :

ایمنی مکالمات و پیام رسان های اپ

این برنامه به شما اجازه ارسال و دریافت پیغام رمزنگاری شده از طریق پیامک را می دهد.در این روش هیچ طرف سوم و سروری درگیر نمی شود و پیام ها کاملا بین فرستنده و گیرنده آن رمزنگاری می شوند و کلید رمزنگاری نیز کاملا محرمانه و به صورت پویا تعریف می شود .

۳. Wickr :

ایمنی مکالمات و پیام رسان های اپ

 این برنامه علاوه بر قابلیت های دیگر برنامه های پیام رسان، برای امنیت بیشتر قبل از تایید، پیام را نمایش نمی دهد و در پایگاه خبری ایهنا نمایش پیام نیز از گرفتن اسکرین شات جلوگیری می کند. علاوه بر اینها ، این برنامه قابلیت ارسال فایل (عکس,اهنگ,فیلم,پی دی اف,و….) به صورت رمزنگاری شده را می دهد(که پس از نمایش در گوشی کاربر برای همیشه از سرور های شرکت پاک می شوند)

سوال اینجاست که چرا نام پیام رسان هایی مانند تلگرام و واتس اپ و… در این لیست نیستند؟ باید بگوییم در اخرین تست شرکت امنیتی کسپرسکی ، این پیام رسان ها نمره ای بیش تر از ۵ دریافت نکردند!

ایمنی مکالمات و پیام رسان های اپ

البته تلگرام نیز به لطف پیام خصوصی خود به این نمره رسیده است.

جمع بندی: امروزه امنیت اطلاعات ارسالی برای هر کسی مهماستبه طوری که اکنون با افشای سند ها نمایان شده دولت های بیگانه و شرکت های مختلف با اهداف مختلف از کاربران جاسوسی کرده اند. بهتراستبرای امنیت این اطلاعات از ابزار ساخته شده برای این کار استفاده شود. 

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi