متن خبر

جشنواره فیلم فجر پرچم سفید دارد و پرچم ایران را حمل نمی کند تبعات سیاست‌گذاری حوزه سیاست خارجی در دیپلماسی فرهنگی رخنه کرده است

جشنواره فیلم فجر پرچم سفید دارد و پرچم ایران را حمل نمی کند تبعات سیاست‌گذاری حوزه سیاست خارجی در دیپلماسی فرهنگی رخنه کرده است

اخبار سینمای ایران     جشنواره فیلم فجر پرچم سفید دارد و پرچم ایران را حمل نمی کند تبعات سیاست‌گذاری حوزه سیاست خارجی در دیپلماسی فرهنگی رخنه کرده است
شناسهٔ خبر: 16451 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

کارگردان “امپراطور جهنم» در واکنش به عدم انتخاب این فیلم در بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر بیان کرد: به نظرم سیاست‌گذاری کلانی که امروزه در سطح سیاست خارجی بنا نهاده شده، تبعاتش در دیپلماسی فرهنگی‌مان رخنه کرده است.

به گزارش سینماپرس، فیلم «امپراطور جهنم» ساخته پرویز شیخ طادی، از جمله فیلم هایی است که با وجود اینکه در سکوت کامل خبری ساخته شد، ولی به دلیل عدم راهیابی به بخش سودای سیمرغ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حاشیه هایی زیادی را به همراه داشته است.

فیلمی که به موضوع شکل گیری جریان داعش و نقش آل سعود و توافق عبری – عربی در منطقه خاورمیانه می پردازد و با وجود بازیگران مطرح سینما از جمله علی نصیریان، علیرام نورایی، فرخ نعمتی، حبیب دهقان نسب، صبا کمالی، کورش زارعی، عنایت شفیعی ولی به خاطر داستانش نتوانست نظر اعضای هیئت انتخاب سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را جلب کند.

پرویز شیخ طادی درباره دلیل عدم انتخاب «امپراطور جهنم» در این دوره از جشنواره فیلم فجر در بیان کردگویی تلویزیونی بیان کرد: مسئله امسال و یا اعضای هیئت انتخاب نیستند؛ چرا که به نظرم سیاست گذاری کلانی که امروزه در سطح سیاست خارجی ما بنا نهاده شده، تبعاتش در دیپلماسی فرهنگی ما رخنه کرده و آن را تحت تاثیر گذاشته است.

او بیان کرد: الان چند سالی است که جشنواره فیلم فجر پرچم سفید دارد و پرچم ایران را حمل نمی کند، در حقیقت یک پرچم سفید بی طرف دارد  که نه منافع ملی و نه منافع منطقه را در نظر می گیرد.

بیان کردنی است، رئیس سازمان سینمایی با انتشار متنی از عملکرد هیئت انتخاب در رد «امپراطور جهنم» در بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر امسال دفاع کرده است.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi