متن خبر

را غیرمنصفانه خواند مایکل فلین ترامپ رفتار با

را غیرمنصفانه خواند مایکل فلین ترامپ رفتار با

اخبار سینمای ایران    را غیرمنصفانه خواند مایکل فلین ترامپ رفتار با
شناسهٔ خبر: 59702 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد: هیلاری کلینتون بارها به اف‌بی‌آی دروغ بیان کرد؛ هیچ اتفاقی برای او نیفتاد. فلین یک بار دروغ بیان کرد، زندگی اش را نابود کردند؛ این غیرمنصفانه است.

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه از آنچه رفتار غیرمنصفانه با «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی پیشین خود توصیف کرد، انتقاد نمود.

رئیس جمهور آمریکا در این باره به خبرنگاران در کاخ سفید اعلام کرد: برای ژنرال فلین متأسفم.

ترامپ ادامه داد: هیلاری کلینتون بارها به اف‌بی‌آی دروغ بیان کرد؛ اما هیچ اتفاقی برای او نیفتاد. فلین یک بار دروغ بیان کرد، اما زندگی اش را نابود کردند. به نظر من، این شرم آور است.

این در حالیست که ۴۵مین رئیس جمهور آمریکا در این اظهارات به صورت ضمنی از ایراد اتهامات «رابرت مولر» بازپرس ویژه کمیته تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات هشتم نوامبر ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور انتقاد کرده است.

لازم به ذکر است، مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شنبه ۱۱ اذرماه سال جاری در پرونده ارتباط با روسیه متهم شد.

وی در این باره متهم به ارائه اطلاعات دروغین به پلیس فدرال آمریکا «اِف بی آی» شده است. این اتهام از سوی یک دادگاه کیفری در واشنگتن دی سی اعلام گردید.

«رابرت مولر» ۱۵ آبان ماه سال جاری بیان کرده بود که مدارک کافی برای متهم کردن ژنرال مایکل فلین مشاور سابق و مستعفی امنیت ملی کاخ سفید و پسرش را در اختیار دارد.

بر اساس این گزارش، بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعائی روسیه در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری آمریکا به دنبال اثبات پولشویی، دروغگویی به مأموران فدرال و نقش ژنرال «مایکل فلین» در انتقال احتمالی یکی از مخالفان رئیس جمهور ترکیه از آمریکا به این کشور در مقابل دریافت میلیونها دلار پول متهم است.

در ادامه این گزارش آمده بود: با تفهیم اتهام «پل منفورت» رئیس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، حالا فشارها بر ژنرال فلین افزایش یافته است.

شایان ذکر است، مایکل فلین که به مدت ۲۴ روز مشاور امنیت ملی ترامپ بود، به دلیل اتهاماتی مبنی بر رایزنی با دیپلمات های روس در راستای رفع تحریم های مسکو، چند ماه پیش از سمت خود کناره گیری کرد.

در همین راستا، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نیز در آن پایگاه خبری ایهنا «کیت کلاگ» را به عنوان جایگزین وی معرفی کرده بود.

برخی منابع آگاه اعلام کرده بودند که فلین در ۲۹ سپتامبر سال ۲۰۱۶ یعنی روزی که «باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روس را صادر و ۲ نهاد اطلاعاتی روسیه را تحریم کرد، حدود ۵ تماس تلفنی با «سرگئی کیسلیاک» سفیر روسیه در آمریکا داشت.

فلین در ابتدا موضوع مطرح کردن تحریم ها در تماس با مقامات روس را انکار کرده بود و «مایک پنس» معاون ترامپ نیز در روز ۲۰ ژانویه سال جاری میلادی با حضور در برابر دوربین رسانه ها؛ خبر انکار وی را رسماً اعلام کرد.

اما موضوع، پایگاه خبری ایهنای بیشتر مطرح شد که «واشنگتن پست» به نقل از مقامات آمریکایی، احتمال طرح موضوع تحریم ها در تماس های تلفنی فلین را یک بار دیگر مطرح کرده بود و جالب آنکه فلین هم این احتمال را رد نکرد و در عین حال بیان کرده بود: حافظه ام به طور ۱۰۰ درصد مرا در تأیید صحت این موضوع یاری نمی کند!

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi