متن خبر

تروریست‌ها فراخوان تجمع علیه یک فیلم را منتشر کردند

تروریست‌ها فراخوان تجمع علیه یک فیلم را منتشر کردند

اخبار سینمای ایران     تروریست‌ها فراخوان تجمع علیه یک فیلم را منتشر کردند
شناسهٔ خبر: 16121 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

سینماپرس: فیلم مستندی که با محوریت ایستادگی نیروهای بومی در برابر گروهک‌های تروریستی غرب کشور از سیما به نمایش درآمد، واکنش عصبی رسانه‌های این گروهک‌ها را در پی داشت.

به گزارش سینماپرس، پس از پخش مستندی از سیما که عنوانش از «جاش و کاک» به «کاک سلیم» تغییر یافت، رسانه‌های وابسته به گروهک‌های تروریستی فراخوان تجمع نیروهای هوادار خود را علیه این فیلم مستند در شهرهای مختلف خواستار شدند. تجمعی که عدم برگزاری‌اش نشان از تعداد هواداران این گروهک‌هاست.

داوود مرادیان، کارگردان مستند «کاک سلیم» درباره دلیل این واکنش به خبرنگار کیهان بیان کرد: این فیلم، چند لایه دارد؛ یکی لایه عادی که شما به عنوان آدمی که در تهران هستید، می‌بینید که در اثر فتنه ۸۸ در مناطق مرزی غرب کشور چه خبر بود و نیز چند لایه اقلیمی و منطقه‌ای که در زیر لایه اول پنهان است.وی در توضیح این لایه‌های فیلم هم ادامه داد: واقعیت این است که همزمان با فتنه سال ۸۸ گروهی از تکفیری‌های آموزش دیده در عربستان و پاکستان وارد کشور شده و گروه‌های مختلف تروریستی نظیر آنچه بعدها نام توحید و جهاد را بر خود نهاد، شکل دادند. یکی از اقدامات آنها، ترور ماموستاهای مهم منطقه بود. این موردی بود برای اولین بار در این فیلم بازنمایی شد و تاثیر فتنه ی تهران را در ترور علمای کرد اهل سنت نشان داد. این برای گروه‌های تروریستی خیلی گران تمام شد. کارگردان «کاک سلیم» ادامه داد: این فیلم در تاریخی ساخته و پخش شد که عربستان سعی در احیا کردن جنازه دموکرات‌ها داشت و دیدیم با تزریق میلیون‌ها دلار نفتی این گروهک‌ها به سرعت یکی پس از دیگری احیا می‌شوند. اما آنچه بیش از اینها به مذاق گروهک‌ها تلخ آمد اعلام این حقیقت پنهان است که در مقابل این جدایی‌طلبان، مردم کرد و بومی منطقه هستند که ایستادند نه نیروهای غیربومی. این فیلم تأثیرات مثبتی در منطقه غرب کشور داشت و موجب تقدیر و تشکر ماموستاها، مردم عادی و فرماندهان ارشد نظامی از فیلم شد.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi