متن خبر

تشییع پیکر منتقد پیشکسوت از خانه سینما

تشییع پیکر منتقد پیشکسوت از خانه سینما

اخبار سینمای ایران     تشییع پیکر منتقد پیشکسوت از خانه سینما
شناسهٔ خبر: 14691 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد:مراسم تشییع پیکر محسن سیف روزنامه نگار و منتقد پیشکسوت یکشنبه صبح از خانه سینما برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، مراسم تشییع پیکر زنده یاد محسن سیف منتقد پیشکسوت سینما یکشنبه شانزدهم آبان ماه ساعت ۹ صبح از خانه سینما ساختمان وصال برگزار می‌شود.

سیف چندی قبل به دلیل مشکلات گوارشی در بیمارستان بستری بود، صبح جمعه چهاردهم آبان ماه درگذشت. او از منتقدان قدیمی سینمای ایران است که کار نوشتن برای مطبوعات سینمایی را از دهه ۴۰ آغاز کرده بود.

دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر درگذشت محسن سیف روزنامه‌نگار و منتقد سینمایی را با انتشار پیامی تسلیت بیان کرد.

متن پیام محمد حیدری بدین شرح است:

«متاسفانه هنوز غم از دست دادن مرحوم رضا رستمی التیام نیافته بود که جامعه مطبوعاتی و سینمایی کشور در غم از دست دادن یکی دیگر از روزنامه نگاران حرفه‌ای به سوگ نشست. محسن سیف یکی از نویسندگان و منتقدان سینمایی صاحب اندیشه بود که امروز فقدان او ضربه جبران ناپذیری برای جامعه مطبوعاتی و حتی سینمای ایران است.

مطالبی که سیف مکتوب کرده بود، نقش پررنگی در آگاهی بخشی به مخاطبان سینما و همچنین ارتقا و رشد سینمای ایران داشت. او از یاران قدیمی و نجیب رسانه و سینما بود که فروتنی‌اش برای همه مثال زدنی است.

درگذشت این روزنامه‌نگار و منتتقد فرهیخته که در طول حیات خود متعهدانه قلم زد، موجب ناراحتی و تالم فراوان شد. اینجانب درگذشت این نویسنده پیشکسوت و توانا را به اهالی رسانه، جامعه سینمایی و خانواده آن مرحوم تسلیت می‌گویم و از خداوند برای او طلب آمرزش دارم.»

همچنین مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری در پیامی درگذشت سیف منتقد سینما را تسلیت بیان کرد.

در پیام سیدمصطفی ابطحی آمده است:

«درگذشت محسن سیف به عنوان منتقدی منصف و با اخلاق تالمی عمیق برای جامعه نویسندگان سینمایی کشور و سینما است و نگاشته‌های این منتقد که بر دامنه شعر نیز دستی برآتش داشت از او همواره به یادگار خواهد ماند. اینجانب درگذشت این منتقد و نویسنده سینمایی را تسلیت بیان کرده و از خدای منان برای او آرامشی ابدی را خواستارم.»

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi