متن خبر

تمامی شنیده ‏های منتشر شده درباره نظر هیات انتخاب جشنواره فجر کذب است

تمامی شنیده ‏های منتشر شده درباره نظر هیات انتخاب جشنواره فجر کذب است

اخبار سینمای ایران     تمامی شنیده ‏های منتشر شده درباره نظر هیات انتخاب جشنواره فجر کذب است
شناسهٔ خبر: 16036 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

سینماپرس: مسعود نجفی بیان کرد: این اخبار بدون منبع و تأئید نشده درباره خوب یا بد بودن فیلم ها همگی کذب هستند و هیأت انتخاب مقید و متعهد است که تا پایان زمان تعیین شده برای معرفی آثار نهایی، اظهارنظری در این باره نداشته باشد.

گروه سینمای ایران: با وجود آنکه ۱۸ دی به عنوان زمان نهایی اعلام آثار برگزیده هیات انتخاب سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر تعیین شده است، ولی همچنان برخی سایتها و رسانه ها با انتشار اخباری تحت نام شنیده، مواردی را درباره نظر این هیأت و حتی فیلم های منتخب منتشر می کنند. همین اواخر بود که در فضای مجازی خبری با تیتر شبیان کرد زدگی هیات انتخاب از فیلم «شعله ور» حمید نعمت ا… دست به دست چرخید یا اینکه فلان فیلم بسیار پایین تر از حد انتظار بوده است. برای آگاهی از صحت و سقم این موارد و برخی دیگر از ابهامهای موجود، با مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر ۳۵ بیان کرد و گوی کوتاهی داشتیم.

مسعود نجفی درباره شنیده هایی که حاکی از نظرات هیات انتخاب هستند، به بانی فیلم بیان کرد: «این اخبار بدون منبع و تأئید نشده درباره خوب یا بد بودن فیلم ها همگی کذب هستند و هیأت انتخاب مقید و متعهد است که تا پایان زمان تعیین شده برای معرفی آثار نهایی، اظهارنظری در این باره نداشته باشد. فهرست نهایی فیلم ها در همان تاریخ اعلام شده یعنی ۱۸ دی اعلام خواهد شد».

وی همچنین درباره تمهیداتی که برای جلوگیری از افراد بدون صلاحیت و نامرتبط با حوزه رسانه به کاخ جشنواره اندیشیده شده نیز توضیح داد: «از آمار بیش از چهارصد نفری که سال گذشته موفق به دریافت کارت جشنواره شدند، پس از بررسی های مختلف در این چند روز به یک فهرست ۲۰۰ نفر و اندی رسیدیم. قرار است تا با پالایش این فهرست، افراد فاقد صلاحیت و غیرفعال در حوزه های سینما و رسانه از دایره ورود به کاخ جشنواره و دریافت کارت حذف شوند تا شاهد شلوغی و بی نظمی نباشیم و اهالی رسانه و سینما نیز در آرامش فیلم ها را تماشا کنند. البته این فهرست نهایی هم امروز (یکشنبه) در جلسه ای که با جعفر گودرزی یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران خواهیم داشت، مورد رایزنی قرار خواهد گرفت تا نامی از قلم نیفتد. ضمن اینکه خود ما در روابط عمومی نیز با شناختی که از دوستان فعال حوزه رسانه و خبر داریم، تلاش داریم تا نامی فراموش نشود».

نجفی همچنین درباره کاخ جشنواره به بانی فیلم بیان کرد: «اینکه همچون چند سال اخیر، برج میلاد به عنوان کاخ جشنواره قطعی باشد، مشخص نیست و هنوز مشغول مذاکره برای حل مسائلی هستیم. اگر در این باره به توافق نرسیم، پردیس چارسو گزینه بعدی خواهد بود».

او در پایان درباره فیلم هایی که بدون طی کردن مراحل فنی،‌ خبر از ارسال شدن به دبیرخانه فجر می دهند نیز بیان کرد: «تا جایی که می دانم، فیلم هایی که زودتر آماده شده بودند، در موعد مقرر رسیده اند و هیات انتخاب مشغول تماشای آثار است. بی شک فیلم هایی هم که دیر می رسند جایی در جشنواره نخواهند داشت».

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن امسال به دبیری محمد حیدری برگزار می شود.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi