متن خبر

رونمایی شد نفس تندیس فیلم سینمایی

رونمایی شد نفس تندیس فیلم سینمایی

اخبار سینمای ایران    رونمایی شد نفس تندیس فیلم سینمایی
شناسهٔ خبر: 14817 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: تندیس فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار توسط گروه هنری «الف- دال» ساخته و رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، تندیس فیلم سینمای «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار توسط گروه هنری «الف- دال» با مدیریت امیر حسین دلبری به شکل داوطلبانه ساخته شد و قرار است در مراسم افتتاحیه فیلم «نفس» به همراهان این اثر سینمایی اهدا شود.

مدیر گروه هنری «الف – دال» درباره دلایل ساخت تندیس فیلم «نفس» بیان کرد: آشنایی من با نرگس آبیار از طریق آثاری بود که پیش از فیلم «نفس» ساخته بود. زمانی که فیلم نفس برای نمایش در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد، علاقمند شدم که این اثر سینمایی را ببینم.

او بیان کرد: در همان زمان نظر مثبتی نسبت به «نفس» داشتم و متوجه شدم این فیلم جوایزی چون بهترین بازیگر نقش مکمل زن در جشنواره ملی، بهترین بازیگر نقش اصلی از جشنواره جهانی فیلم فجر و همچنین جایزه بهترین فیلم از نگاه ملی را دریافت کرده است.

دلبری تاکید کرد: دریافت جایزه بهترین فیلم در بخش نگاه ملی و همچنین میزان استقبال مردم در اکران عمومی از فیلم «نفس» از مهمترین دلایل برای گروه هنری «الف – دال» در جهت همراهی داوطلبانه با فیلم «نفس» بود. ضمن اینکه عنوان این جایزه با اهداف این مجموعه هنری همسو بود. چون در طول همه این سالها سعی کردم در ساخت آثارم در قالب جواهر و یا مجسمه، در جهت اعتلای فرهنگ و هنر بومی ایران زمین قدم بردارم. بنابراین تصمیم گرفتیم تندیسی با ویژگی های ملی و بومی برای این فیلم به صورت داوطلبانه طراحی و اجرا کنیم.

وی با بیان این مطلب که در طراحی تندیس فیلم سینمایی «نفس» از نشانه هایی که در فیلم به مخاطب ارائه می شود، بهره برده است، بیان کرد: قایق بهار و هدیه دادن آن به کسانی که بهار دوست شان می داشت و در نهایت سرنوشتی که قایق پیدا می کند برای من به عنوان یک تماشاگر تداعی کننده نمادی از سفیر صلح است.

مدیر گروه هنری «الف- دال» که به صورت داوطلبانه تندیس فیلم «نفس» را طراحی و ساخته است، درباره طراحی این تندیس توضیح داد: قایق بهار را به عنوان نماد، با فاکتورهای ذهنی خود برای ساخت تندیس این فیلم ترکیب کردم و در نهایت قایق در تندیس ساخته شده به دست یک انسان است که نماد هزاران کودک بی گناه و معصومی است که در گوشه به گوشه جهان با پیام صلح و دوستی چشم می گشایند ولی به دلیل جنگ دولت ها با یک دنیا آرزو از دنیا می روند.

امیر حسین دلبری در پایان بیان کرد: تندیس فیلم «نفس» زیرنظر مهندس طبری ساخته شد و در تمام مراحل کار سعی کردیم اثری شایسته و در شان فیلم «نفس» و البته مجموعه هنری «الف – دال» ارائه دهیم. ضمن اینکه در طراحی تندیس سعی کردم، به طور مشخص در فضای فیلم «نفس» قرار نگیرم و دیدگاه خود را به بیان مفهوم کلی و جهانی جنگ و آرمان نشان دهم.

 

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi