متن خبر

هنر مقاومت توجه بیشتر به مردم رویکرد اصلی جشنواره

هنر مقاومت توجه بیشتر به مردم رویکرد اصلی جشنواره

اخبار سینمای ایران    هنر مقاومت توجه بیشتر به مردم رویکرد اصلی جشنواره
شناسهٔ خبر: 89131 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

به گزارش سینماپرس، مسعود نجابتی مدیر گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح درباره برنامه های سال ۹۷ این گروه به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در بیان کردگو با یک خبرگزاری بیان کرد: این گروه قبلا تحت عنوان انجمن هنر انقلاب و دفاع مقدس فعالیت می کرد و به تازگی با تغییر ساختار با عنوان گروه تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح فعالیت می کند.

وی بیان کرد: سیاست این گروه بر ایناستکه از گروه های هنری فعال در جبهه فرهنگی انقلاب در سراسر کشور حتی در مناطق محروم حمایت کند و این حمایت در قالب کارگروه ها و تشکل های مردمی در قالب برون سپاری انجام می گیرد. این فعالیت ها معمولاً به صورت جشنواره های منطقه ای و استانی و بعضاً سفارشات مشخص و پروژه هایی به گروه ها سپرده و در نهایت نتیجه این فعالیت ها در سراسر کشور به نمایش گذاشته می شود.


نجابتی با اشاره به اینکه جلوه آثار گروه تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح در فضای عمومی است، بیان کرد: به دلیل اینکه فاقد فضای موزه ای و گالری مشخصی هستیم آثار ما و آرشیوی که در محل گروه تجسمی داریم در فضای عمومی و شهری به نمایش در می آید. از جمله این تولیدات و فعالیت ها می توان به آثاری که سال گذشته در برنامه هفته دفاع مقدس با عنوان «آن دقایق آبی» تولید شد و نمایش خاص هم داشتیم، اشاره کرد که عمده آثار با همکاری ساپایگاه خبری ایهنا زیباسازی شهرداری تهران در فضای شهری به نمایش گذاشته شد.


وی در مورد جشنواره «هنر مقاومت» که سال هاست توسط بنیاد روایت فتح برگزار می شود نیز توضیح داد: امسال در پنجمین جشنواره «هنر مقاومت» قصد داریم تا فعالیت هایمان را مردمی‌تر انجام دهیم. بر این اساس شورای سیاستگذاری جشنواره معتقداستآثار باید در دل جامعه به نمایش درآیند نه اینکه فقط در فضاهایی خاص به نمایش گذاشته شوند. این تصمیم به این دلیل گرفته شدهاستکه مردم در اولویت هستند؛ مردمی که ممکناستامکان حضور در فضاهای نمایشگاهی را نداشته باشند.


مدیر گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح در پایان بیان کرد: جزییات فعالیت ها و برنامه های پنجمین جشنواره «هنر مقاومت» در نشست خبری جشنواره تشریح خواهد شد.


پنجمین جشنواره «هنر مقاومت» به دبیری مسعود نجابتی در سال ۹۷ همپایگاه خبری ایهنا با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

فيبروميالژي در اروميه درمان ميگرن در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi