متن خبر

نباید به مردم در رای‌دهی به فیلم ها جهت بدهید توصیه مدیرعامل خانه سینما به ستاد اجرایی آرای مردمی جشنواره فجر

نباید به مردم در رای‌دهی به فیلم ها جهت بدهید توصیه مدیرعامل خانه سینما به ستاد اجرایی آرای مردمی جشنواره فجر

اخبار سینمای ایران     نباید به مردم در رای‌دهی به فیلم ها جهت بدهید توصیه مدیرعامل خانه سینما به ستاد اجرایی آرای مردمی جشنواره فجر
شناسهٔ خبر: 16812 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

مدیرعامل خانه سینما در نشست توجیهی ستاد اجرایی آرای مردمی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بیان کرد امانتداری در آرای مردمی مهمترین وظیفه ما است.

به گزارش سینماپرس، نشست توجیهی ستاد اجرایی آرای مردمی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با حضور منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، شادمهر راستین عضو هیات مدیره خانه سینما و علی آشتیانی ‌پور مدیر ستاد انتخاب فیلم برگزیده تماشاگران سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، در سالن سیف‌اله داد خانه سینما برگزار شد.

منوچهر شاهسواری با اشاره به ضرورت امانتداری شمارش‌گران آرای مردمی، بیان کرد: شما به عنوان کسانی که رای مردم را دریافت می‌کنید باید از رای آن‌ها مراقبت کنید، باید آن‌ها را تشویق کنید اما نباید به آن‌ها در رای‌دهی جهت بدهید. باید فضایی ایجاد کنید که برای مردم اشتیاق ایجاد شود. شما امانتدار رای مردم هستید.

وی با اشاره به تاریخچه جمع‌آوری آرای مردمی، عنوان کرد: از سال ۷۶، آرای مردمی جمع‌آوری می‌شود که البته عموما خانه سینما آن را برگزار کرده، اما چند سال است که رای مردمی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. این حجم اشتیاق هم در مردم و هم در فیلمسازان بیشتر از سال‌های قبل وجود دارد و از همین رو باید توجه ویژه‌ای به امانتداری به رای مردم داشته باشید.

شاهسواری اضافه کرد: اهمیت سیمرغ مردمی اگر بیشتر از دیگر سیمرغ‌ها نباشد، کمتر نیست. ممنون از زحماتی که می‌کشید. به امید اینکه آرای مردمی به سلامت اخذ شوند.

علی آشتیانی‌پور بیان کرد: دوستانی که در بحث جمع‌آوری آرای مردمی فعالیت می‌کنند باید به نکاتی توجه داشته باشند. اول اینکه با خونسردی و گشاده‌رویی با مردم برخورد کنند. اگر کسی اعتراضی داشت با ملایمت با او برخورد کنید. گاهی به اشتباه پیش می‌آید که مردم به اشتباه بلیت‌های خود را داخل جعبه‌های رای‌گیری می‌اندازند، شما دوستان باید با خونسردی با این موارد برخورد کنید.

وی در خصوص تغییرات در خصوص سایز کارت‌های رای‌گیری توضیح داد: امسال برای اینکه مردم در انداختن آرا، راحت‌تر عمل کنند، سایز کارت‌های رای‌گیری را کوچک‌تر کردیم.

آشتیانی‌پور بیان کرد: باید توجه داشته باشید که تعداد صندلی‌ها و تعداد کارت‌های رای‌گیری هم‌اندازه هستند. نکته‌ مهم این است که رنگ کارت‌های رای‌گیری در هر روز متفاوت از روز دیگر است، این از این بابت است که بتوانیم از تخلف جلوگیری کنیم و شفاف‌تر عمل نماییم.

در این نشست دستورالعمل‌های مختلف در خصوص چگونگی رای‌گیری به جمع‌کنندگان آرای مردمی، ارائه شد. همچنین چگونگی راهنمایی مردم برای استفاده از صندوق‌های رای‌گیری نیز بیان شد.

در آخر نشست هم لباس‌های فرم مربوط به جمع‌کنندگان آرای مردمی، به آن‌ها تحویل داده شد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi