متن خبر

جلسات مفیدی درباره ایران با اروپایی‌ها داشتم تیلرسون

جلسات مفیدی درباره ایران با اروپایی‌ها داشتم تیلرسون

اخبار سینمای ایران     جلسات مفیدی درباره ایران با اروپایی‌ها داشتم تیلرسون
شناسهٔ خبر: 72877 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

رکس تیلرسون بیان کرد: حزب‌الله از نظر ما تروریستیاستو تفاوتی میان شاخه نظامی یا سیاسی آن وجود ندارد. ما متعهد به ثبات ، استقلال و حاکمیت لبنان هستیم اما مسأله حزب‌الله باید حل شود.

وزیر خارجه آمریکا در سفر به لبنان و پس از دیدار با نخست‌وزیر این کشور، بیان کرد که کشورش حزب‌الله را تروریستی می‌داند و او با کشورهای اروپایی جلسات مفیدی درباره برجام داشته است.

به گزارش فارس، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان در کنفرانس خبری مشترک با وی شرکت کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، تیلرسون از این تریبون نیز برای حملات خود علیه حزب الله استفاده کرد و مدعی شد: حضور حزب‌الله در سوریه منجر به افزایش کشتارها شدهاستو این جنبش در کنار نظام بشار اسد ایستاده است.

وی سپس ادعا کرد: حزب‌الله از نظر ما تروریستیاستو تفاوتی میان شاخه نظامی یا سیاسی آن وجود ندارد. ما متعهد به ثبات ، استقلال و حاکمیت لبنان هستیم اما مسأله حزب‌الله باید حل شود.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: با دولت لبنان و اسرائیل برای حفاظت از آرامش در مرزهای لبنان (با فلسطین اشغالی) تلاش می‌کنیم و خوشبین به حصول یک توافق برای حل نزاع مرزی هستیم (جزئیات بیشتر اینجا و اینجا).

تیلرسون به برجام نیز پرداخت و بیان کرد: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد نقاط ضعف توافق هسته‌ای با ایران را بداند و با شرکای اروپایی خود برای حل این موضوع تلاش ‌می‌کنیم.

وزیر خارجه آمریکا به دیدارش با مقامات اروپایی اشاره کرد و بیان کرد، «جلسات مفیدی با اروپایی‌ها درباره برنامه هسته‌ای ایران داشتم».

ماه گذشته میلادی، رئیس جمهور آمریکا ضمن تمدید معافیت تحریمی ایران ذیل برجام، از کشورهای اروپایی خواست تا با دولت او برای «اصلاح» برجام، همکاری کنند. در همین خصوص، آمریکایی‌ها در حال بیان کرد‌وگو با کشورهای اروپایی هستند.

وزیر خارجه آمریکا امروز، به حادثه تیراندازی در مدرسه‌ای در فلوریدا (در شب گذشته) هم اشاره کرد و آن را دردآور خواند.

وی که پس از لبنان راهی ترکیه می‌شود. او در خصوص این کشور بیان کرد: ترکیه ، متحد ما در ناتو و ائتلاف ضدداعش است؛ بر روابط مثبت با آنکارا تأکید دارد، برخی اختلافات تاکتیکی وجود دارد اما هدف اصلی «مشترک» است.

تیلرسون سپس بیان کرد که آمریکا کُردهای سوریه را به هیچ سلاح سنگینی مسلح نکرده است.

سعد الحریری هم در این کنفرانس خبری بیان کرد: نقض مکرر حاکمیت لبنان توسط اسرائیل، مانعی در برابر آتش‌بس دائمی است. لبنان حق دارد از نفت موجود در آب‌های منطقه ‌ای خود استفاده کند و ما به قطعنامه ۱۷۰۱ (ویژه پایان جنگ ۳۳ روزه) متعهد هستیم.

نخست‌وزیر لبنان بیان کرد: آنچه برای ما بوده، اکنون نیز هست و آنچه برای اسرائیل بوده هم همینطور؛ ایده‌های جدیدی برای حل مسأله نفت و گاز وجود دارد. ما طرفدار هیچ تنشی در منطقه نیستیم.

تیلرسون امروز (پنجشنبه) وارد لبنان شد و با مقامات مختلف این کشور دیدار کرد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi