متن خبر

برگزار نمی شود سلامت جشنواره فیلم جشنواره سینمایی که دو ساله هم نشد

برگزار نمی شود سلامت جشنواره فیلم جشنواره سینمایی که دو ساله هم نشد

اخبار سینمای ایران   برگزار نمی شود سلامت  جشنواره فیلم  جشنواره سینمایی که دو ساله هم نشد
شناسهٔ خبر: 41898 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

به گزارش خبرنگار سینماپرس، در حالی که در خبرهای ارسالی از سوی روابط عمومی حاکی از برگزاری جشنواره فیلم سلامت از ۱ شهریور تا ۵ شهریوراستولی شنیده های خبرنگار سینماپرس از لغو برگزاری این جشنواره خبر می دهد.

جشنواره فیلم سلامت که با همت وزارت بهداشت برپا شدهاستهنوز به دومین سال برگزاری اش نرسیدهاستکه بن بست رسید و به دلیل پیش بینی از استقبال سرد هنرمندان و رسانه ها که سال قبل نیز شاهد آن بودیم و همچنین مشغله دبیر جشنواره که در قامت معاون نظارت و ارزشیابی نیز فعالیت می کند برگزار نخواهد شد و فقط به برگزاری یک مراسم با نام اختتامیه! و اهدای جوایز به برگزیدگانش بسنده خواهد کرد.


اهمیت قائل شدن به جشنواره‌های سینمایی٬ اما از پایگاه خبری ایهنای به بعد تبدیل به یک مد شد٬ به این ترتیب که هر نهاد و ساپایگاه خبری ایهنای در کنار کارهای معمول خود به این نتیجه رسید می‌تواند جشنواره فیلمی هم برگزار کند و در نتیجه این نگاه جشنواره‌های سینمایی از گوشه و کنار سربرآوردند و اغلب آن‌ها همچون سربرآوردن‌های هر از گاهی٬ خیلی زود هم تعطیل شدند. البته این تعطیلی‌ها مانع از رشد عددی جشنواره‌های سینمایی نشد٬ زیرا اگر نهادی از برگزاری جشنواره صرف‌نظر می‌کرد٬ نهادی دیگر وارد میدان می‌شد و در نهایت همه این‌ها سبب شده بخشی از انرژی سینمای ایران سالانه صرف برپایی جشنواره شود و بودجه‌هایی که می‌توانند به یاری تولیدات سینمای ایران بیایند٬ برای برگزاری مراسم افتتاح و پایانی صرف شود.


پراکندگی و گاه تداخل موضوعات افزایش یافتهاستو با نگاهی کاملا کوتاه و گذرا به برگزاری جشنواره ها روشن می‌شود٬ غیر از معدود  جشنواره‌های باسابقه اغلب جشنواره‌ها چندان عمری ندارند و تجربه نشان داده چندان هم نمی‌توان به بقای آنان امید بست.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi