متن خبر

روحانی با ارائه پیشنهاد رفراندوم به مردم اهانت کرد حسین شریعتمداری

روحانی با ارائه پیشنهاد رفراندوم به مردم اهانت کرد حسین شریعتمداری

اخبار سینمای ایران     روحانی با ارائه پیشنهاد رفراندوم به مردم اهانت کرد حسین شریعتمداری
شناسهٔ خبر: 72323 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

حسین شریعتمداری بیان کرد که حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی با سخن بیان کردن از رفراندوم آن هم در محضر میلیونها راهپیمایی کننده در ۲۲ بهمن عملاً به آنها اهانت کرده است.

حسین شریعتمداری, مدیر مسئول کیهان در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم پیرامون پیشنهاد رفراندوم که از سوی رئیس جمهور در راهپیمائی حماسی ۲۲ بهمن مطرح شده بود بیان کرد: پیشنهاد رفراندوم از سوی رئیس جمهور در سخنرانی روز ۲۲ بهمن , می‌تواند نشانه ناخشنودی ایشان از حضور دهها میلیونی مردم در این راهپیمائی با شکوه و تماشائی ۲۲ بهمن تلقی شود, چرا که مردم با حضور دهها میلیونی خود در راهپیمائی ۲۲ بهمن , بر اصول و مبانی انقلاب و نظام اسلامی تاکید کرده‌اند و این به تنهائی یک رفراندوم گسترده با پیام دهها میلیونی «آری» به نظام است, بنابراین پیشنهاد رفراندوم غیر از نفی این حضور و ناشنیده گرفتن پیام آن هیچ مفهوم و ترجمه دیگری نمی‌تواند داشته باشد.

شریعتمداری در ادامه بیان کرد: وقتی عده‌ای اندک و کم شمار در حد یک چند صد هزارم جمعیت ۲۲ بهمن دست به اغتشاش زده بودند, آقای روحانی و رسانه‌های حامی او گوش فلک را کر کرده بودند که صدای مردم را باید شنید! و اکنون تعجب‌آوراستچرا حاضر نیستند صدای توده های عظیم و چند ده میلیونی مردم را که صدای واقعی ملتاستبشنوند و به گونه‌ای سخن می‌گویند که انگار صدای ملت با آنچه در حماسه اخیر مطرح کرده اند متفاوت است!

وی بیان کرد: اگر آقای رئیس‌جمهور صدای انبوه متراکم ملت در راهپیمائی ۲۲ بهمن را صدای مردم می‌دانست دیگر پیشنهاد همه پرسی مفهومی نداشت.

مدیر مسئول کیهان بیان کرد: آقای روحانی طی چهل سال گذشته از مسئولان بلند پایه نظام بودهاستبنابراین به خوبی می‌داند که رفراندوم مورد اشاره وی در اصل ۵۹ قانون اساسی شرایطی دارد که با پیشنهاد او همخوان نیست از این روی ایشان با اطمینان از غیر عملی بودن رفراندوم یاد شده این پیشنهاد را مطرح کردهاستو معتقدم چنانچه این پیشنهاد را عملی می‌دانست هرگز آن را مطرح نمی‌کرد زیرا مطمئن بود و هست که نتیجه آن همان خواهد بود که در راهپیمائی ۲۲ بهمن شاهد بوده‌ایم.

شریعتمداری بیان کرد: همه پرسی که در اصل ۵۹ قانون اساسی آمدهاستمربوط به مواردیاستکه قانون درباره آن گویا و صریح نیست که در آن صورت با تصویب دو سوم نمایندگان مجلس درباره آن همه پرسی صورت می‌گیرد , اما وظایف قانونی رئیس جمهور به صراحت در قانون اساسی و قوانین جاری آمدهاستو رئیس‌جمهور ملزم به اجرای آناستاز این جهت پیشنهاد رفراندوم تنها در قالب یک حاشیه سازی قابل تعریفاستکه انشاءالله برای فرار از وظایف برزمین مانده ایشان نباشد!

مدیرمسئول کیهان سخنان رئیس جمهور در مراسم پر شکوه ۲۲ بهمن را اهانت آشکار به مردم و بازی در زمین دشمن دانست و بیان کرد: این بعد از سخنان ایشان حدیث مفصل دیگریاستکه نباید از کنار آن با بی‌توجهی عبور کرد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi