متن خبر

رویش حضور فیلمهای بلند سینمایی در یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه

رویش حضور فیلمهای بلند سینمایی در یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه

اخبار سینمای ایران    رویش حضور فیلمهای بلند سینمایی در یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه
شناسهٔ خبر: 16358 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

دبیر دهمین جشنواره فیلم «رویش» اعلام کرد که یازدهمین جشنواره فیلم رویش سال آینده به فیلمهای بلند سینما هم خواهد پرداخت.

به گزارش سینماپرس، نشست خبری دهمین جشنواره فیلم کوتاه «رویش» صبح امروز(شنبه ۲۵ دی‌ماه) باحضور  هادی مقدم دوست(دبیرهنری)، سید جواد رفائی(دبیر اجرایی) در سالن امیر حسین فردی حوزه  هنری برگزار شد.

سید جواد رفاهی دبیر جشنواره رویش در این نشست بیان کرد: بسیار خرسندم که  امسال دهمین دوره از جشنواره فیلم کوتاه رویش را برگزار می‌کنیم. این جشنواره از بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۷ دی‌ماه در پردیس سینمایی هویزه مشهد مقدس کار خود را آغاز خواهد کرد و در ۳۰ دی‌ماه در ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه در سینما آفریقا به کار خود پایان خواهد داد. علت انتخاب شهر مشهد برای  برگزاری این جشنواره بخاطر موقیعت دینی این شهر مقدس  بوده است. امسال با  تدابیری که در نظر گرفته شده است هر سالن از پردیس سینمایی هویزه مشهد به یک بخش از جشنواره اختصاص خواهد  یافت. همچنین برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است که از زمان  افرادی که در جشنواره  حضور پیدا می‌کنند کمال استفاده  شود.

وی ادامه  داد: حدود ۱۴۹۸ اثر به دبیرخانه دهمین جشنواره فیلم کوتاه«رویش» ارسال  شده است که از این بین ۸۶۰ اثر در بخش ملی، ۶۱۸ اثر در بخش داستانی و ۲۸۰ اثر در بخش بین الملل است. این ۲۸۰ اثری که در بخش بین الملل ارسال شده‌اند از ۱۸ کشور دنیا هستند که از این بین ۱۱ اثر به بخش مسابقه راه یافته‌اند. در حال حاضر جشنواره رویش در حال مشق کردن بخش بین الملل است و امیدواریم این بخش را در سالهای آینده به صورت رسمی برگزار کنیم.

دبیر دهمین جشنواره فیلم کوتاه رویش اعلام کرد: یازدهمین  جشنواره فیلم کوتاه رویش سال آینده  فراخوان فیلمهای بلند سینمایی  را خواهد  داشت. امیدوار هستیم که بتوانیم یازهمین جشنواره فیلم رویش را با قدرت بیشتری برگزار کنیم.

وی بیان کرد: تنها حامی برگزاری جشنواره فیلم کوتاه رویش حوزه هنری  است و در حال مذاکره هستیم تا  آستان قدس رضوی را برای برگزاری  یازدهمین جشنواره فیلم رویش در کنار خود  داشته باشیم. بالاترین رقم جایزه امسال ۱۰ میلیون خواهد بود که به  نفر اول اهدا می‌شود.

هادی مقدم دوست دبیرهنری جشنواره رویش دراین نشست بیان کرد: خوشبختانه امسال دبیرخانه دهمین جشنواره فیلم رویش آثار بسیار خوبی را دریافت کرده  است و این موضوع در بخش مستند بسیار چشمگیر بوده است. فیلمهای انتخاب شده برای رقابت در این  جشنواره بسیار با ارزش بودند به گونه‌ای می‌توان به هرکدام از آنها بدون رقابت جایزه داد. ۸۰۰ آثاری که امسال به دبیر خانه این جشنواره ارسال شده است بین رنج سنی دهه‌های ۶۰ تا ۷۰ هستند. خوشبختانه جوانان با انگیزه بسیار در حال حاضر در کشورمان فیلم کوتاه  می‌سازند که می‌توان با این  وجود آینده بسیار روشنی را برای فیلمسازی در کشورمان انتظار داشت.

او بیان کرد: امسال تصمیم داریم در دهمین جشنواره فیلم رویش جلسات تخصصی برگزار کنیم تا بتوانیم درباره سینمای دینی به جمع بندی رسیده آن را به متن آموزشی تبدیل کنیم تا مشکلات و ایراداتی در این زمینه وجود دارد را برطرف کنیم. همچنین بخش میزگرد همفکری را خواهی داشت تا بتوانیم کیفیت آثار ارسالی را بالا ببریم.

مقدم دوست در پایان درباره برگزاری کارگاه‌های تخصصی بیان کرد: کارگاه‌های تخصصی جشنواره رویش در موضوعات ساخت انیمیشن، نوشتن فیلمنامه و…، برگزار می‌َشود و اساتید آن از هیئت داوران جشنواره رویش خواهند بود.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi