متن خبر

کلکته حضور ۹ فیلم بلند و کوتاه حوزه‌هنری در جشنواره

کلکته حضور ۹ فیلم بلند و کوتاه حوزه‌هنری در جشنواره

اخبار سینمای ایران    کلکته حضور ۹ فیلم بلند و کوتاه حوزه‌هنری در جشنواره
شناسهٔ خبر: 15926 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: فیلم‌های بلند «آزادی مشروط»، «مبارک» و ۷ عنوان فیلم کوتاه در جشنواره بین‌المللی فیلم کودک «کلکته» هند حضور دارد.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، فیلم‌های سینمایی «آزادی مشروط» به کارگردانی حسین مهکام و انیمیشن-رئال «مبارک» به کارگردانی محمدرضا نجفی امامی به همراه فیلم‌های کوتاه «مثل بادکنک»، «ولد»، «قرار بی قرار»، «علمک»، «رویای گل ها»، «مرد و بچه» و «کودکان باران» تولید شده در باشگاه فیلم سوره در ششمین جشنواره بین المللی فیلم کودک «کلکته» در کشور هند به نمایش در می‌آیند.

فیلم سینمایی «آزادی مشروط» تاکنون در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کمبریج» انگلستان و جشنواره بین‌المللی فیلم «چنای» هند به نمایش درآمده است.

فیلم انیمیشن-رئال «مبارک» نیز تاکنون در چهلمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال کانادا و بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی «بوسان» به روی پرده رفته است.

فیلم کوتاه «علمک» نیز پیش از توانسته بود در جشنواره های متعدد داخلی و خارجی بدرخشد. این فیلم علاوه بر دریافت جوایز متعدد، در آخرین حضور بین‌المللی خود جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان را در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کورتی داسوگنی ایتالیا کسب کرد.

ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودک «کلکته» از ۵ الی ۱۲ دی ماه در کشور هند در حال برگزاری است.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi