متن خبر

از اواسط دهه ۷۰ هنر انقلاب دچار نزول و افول شد دغدغه رشد و احیای هنر انقلاب اسلامی در کشور ما وجود ندارد حقیقی

از اواسط دهه ۷۰ هنر انقلاب دچار نزول و افول شد دغدغه رشد و احیای هنر انقلاب اسلامی در کشور ما وجود ندارد حقیقی

اخبار سینمای ایران    از اواسط دهه ۷۰ هنر انقلاب دچار نزول و افول شد  دغدغه رشد و احیای هنر انقلاب اسلامی در کشور ما وجود ندارد حقیقی
شناسهٔ خبر: 15811 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: سیاوش حقیقی تهیه کننده سینما و کارشناس فرهنگی در رابطه با جایگاه هنر انقلاب اسلامی در سینمای کشور و ضرورت پرداختن به این هنر بیان کرد: دغدغه رشد و احیای هنر انقلاب اسلامی در کشور ما وجود ندارد و متأسفانه هیچ یک از مسئولان حوزه فرهنگ و هنر کار شایسته ای در این راستا انجام نداده اند.

تهیه کننده فیلم سینمایی «لینا» در بیان کردگو با خبرنگار پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد بیان کرد: ایران اسلامی طی سال های اخیر تحت تحریم کشورهای غربی و در رأس آن ها آمریکا قرار گرفت. ما در عین تحریم هستیم، تحریم ظالمانه ای که می توانستیم تاکنون در رابطه با آن ده ها اثر فرهنگی و هنری شاخص تولید کنیم و برای جهانیان دست غربی های مستکبر را رو کنیم اما متأسفانه این کار را نکردیم.

او بیان کرد: ما مسلمانیم و همگی شیعه اثنی عشری هستیم اما در رابطه با پیاده روی عظیم اربعین حسینی (ع) مسئولان حوزه فرهنگ و هنر کشور ما دست روی دست گذاشته اند و نه تنها هیچ تحرکی در این زمینه ها ندارند بلکه گویا اصلاً پرداختن به این موضوعات را مهم نمی دانند.

حقیقی بیان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی یکی از بزرگترین رویدادهای عصر حاضر است اما متأسفانه مدیران ما شرایطی را به وجود آورده اند که شوری در هنرمندان وجود ندارد که در حوزه فرهنگ و هنر ضمن ایستادگی جلوی ظالمان دستاوردهای عظیم این انقلاب را به جهانیان بشناسانند؛ ما در همه جا و در همه زمینه ها عقب افتاده هستیم و مسئولان ما حتی گوش شنوایی به سخنان و فرمایشات مقام معظم رهبری که بارها به مسائل فرهنگی و رشد هنر انقلاب و تولید آثار ارزشی و ولنگاری فرهنگی اشاره کرده اند توجهی ندارند.

دبیر سابق جشنواره فیلم شهر در بخش دیگری از این بیان کردگو با بیان اینکه  از اواسط دهه ۷۰ هنر انقلاب دچار نزول و افول شد یادآور شد:  هنر انقلاب در اوایل وقوع انقلاب اسلامی توسط برخی هنرمندان دغدغه مند شکلی به خود گرفت و تا بعد از ماجرای دفاع مقدس و رحلت حضرت امام (ره) به آن توجه می شد اما از اواخر دوران سازندگی و آغاز دوران اصلاحات روند آن متوقف شد.

وی تصریح کرد: متأسفانه مسئولان در آن دوران سازندگی را در ساختمان سازی می دانستند!؛ مسئولان ما هیچ گاه به این نکته مهم توجه نداشتند که در حوزه فرهنگ و هنر چه کارهایی می توان انجام داد؛ در آن زمان اگر مسئول با بصیرتی در کشور وجود داشت باید حرکت هنر انقلاب را آهسته آهسته ادامه می داد و آن را به اوج می رساند.

تهیه کننده فیلم سینمایی «مادری» بیان کرد: متأسفانه مسئولان فرهنگی نظام جمهوری اسلامی تنها داعیه دار آن هستند که در زمینه احیای هنر انقلاب اسلامی کار کرده اند و دغدغه آن را دارند اما خروجی عملکردشان دقیقاً متناقض با این مسأله است.

حقیقی لازم دانست: مسئولان حوزه فرهنگ و هنر و به خصوص مسئولان سینمای کشور به عنوان یک رسانه مهم و تأثیرگذار که در دنیا سرمایه گذاری های کلانی روی آن صورت می گیرد باید بدانند با برگزاری چند جشنواره و نمایشگاه که فقط «شو» است نمی توانند برای انقلاب اسلامی و هنر انقلاب اسلامی کاری کنند و قطعاً حرکات آن ها ظلم بر واژه مقدس «انقلاب اسلامی» است.

وی در خاتمه بیان کرد: در اوایل انقلاب شور بود و عنوان انقلابی بودن و حزب الهی بودن برای هنرمندان ارزش داشت اما متأسفانه این ارزش امروزه از بین رفته است. آن شور باید تبدیل به شعور می شد اما ارتقا پیدا نکرد و این وظیفه مسئولان کشور است که مجدداً این شور و شعور را در جامعه احیا کنند تا ما بتوانیم هنر انقلاب اسلامی را زنده کرده و آن را به تمامی ملت های آزادی خواه دنیا هدیه دهیم.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi