متن خبر

باید از تمامی سینماگران دغدغه مند این حوزه حمایت شود حمایت از فیلم ها و سینماگران دفاع مقدس به صورت سلیقه ای است

باید از تمامی سینماگران دغدغه مند این حوزه حمایت شود حمایت از فیلم ها و سینماگران دفاع مقدس به صورت سلیقه ای است

اخبار سینمای ایران     باید از تمامی سینماگران دغدغه مند این حوزه حمایت شود حمایت از فیلم ها و سینماگران دفاع مقدس به صورت سلیقه ای است
شناسهٔ خبر: 67966 -




سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

کارگردان فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» است">در بیان کردگو با خبرنگار سینماپرس بیان کرد: متأسفانه اخیراً انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی اوج فقط یک اسم شده اند که افرادی در آنجا دور هم حضور دارند و پول ها و بودجه هایی هم میان آن ها جا به جا می شود اما متأسفانه این نهادها تأثیر مثبت بسزایی در رشد و اعتلای سینمای دفاع مقدس نداشته اند.

وی سپس با بیان اینکه انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس برای تولید فیلم اول بنده علیرغم درخواست های تهیه کننده هیچ اقدامی نکرد و هیچ حمایتی در پایگاه خبری ایهنا تولید و اکران این فیلم نداشت یادآور شد: بنده معتقدم انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس باید به دست سینماگران دغدغه مند این حوزه اداره شود. ما مدیر و مبصر بالای سرمان نیاز نداریم و قطعاً خودمان می دانیم که چه چیز برای اکنون این سینما مورد نیازاستو چه چیز نه!


دوستی بیان کرد: متأسفانه همواره ما شاهد آن هستیم که در همین نهادها افرادی حمایت می شوند که شاید هیچ دغدغه ای برای ساختن یک فیلم دفاع مقدسی و ارزشی نداشته باشند اما از سینماگران دغدغه مند این حوزه حمایتی نمی شود. پایگاه خبری ایهنای که زیرمجموعه ها زیاد می شوند رسماً عنان کار از دست مدیران هم در می رود و این اتفاق بسیار بد است.


این سینماگر لازم دانست: بنده به عنوان یک فیلمساز دغدغه مند در حوزه سینمای دفاع مقدس پایگاه خبری ایهنای که فیلم دومم را با وجود داشتن ۳ فیلمنامه آماده دفاع مقدسی در این ژانر نمی سازم نشان دهنده عملکرد ضعیف و غلط مدیران این حوزه است. آن ها باید به خودشان بیایند که چرا یک فیلمساز دفاع مقدسی از حضور در این حوزه پشیمان شده و دیگر نمی خواهد در این راستا مبادرت به ساخت فیلم کند!


وی در خاتمه این بیان کردگو با تأکید بر اینکه آیا اصلاً مشخص هست که این مجموعه ها چه کاری انجام می دهد؟ تصریح کرد: متأسفانه تاکنون هیچ گونه شفاف سازی در راستای چگونگی حمایت های این ساپایگاه خبری ایهنا از سینماگران صورت نگرفته و اصلاً معلوم نیست که این نهاد از چه افرادی حمایت می کند؟ این اتفاق حرفه ای نیست و این رفتار نیاز به تغییر و اصلاح جدی دارد. اگر یک نهاد و ارگانی قرار هست از فیلمسازان حوزه انقلاب و دفاع مقدس حمایت کند باید همه آن ها را به صورت عادلانه و یکسان مورد ارزیابی قرار داده و به همه فیلمسازان این حوزه به صورت یکسان امکانات و بودجه برای تولید آثارشان قرار دهد که متأسفانه این اتفاق در سینمای ما رخ نداده و امیدی هم برای وقوع آن نمی بینم!

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi