متن خبر

حقوق وزارت ارشاد توهین به هنرمندان است هیچ کاری برای پیشکسوتان نکرده است خانه سینما حمایت از پیشکسوتان عرصه هنر باید به صورت قانون درآید

حقوق وزارت ارشاد توهین به هنرمندان است هیچ کاری برای پیشکسوتان نکرده است خانه سینما حمایت از پیشکسوتان عرصه هنر باید به صورت قانون درآید

اخبار سینمای ایران  حقوق وزارت ارشاد توهین به هنرمندان است  هیچ کاری برای پیشکسوتان نکرده است خانه سینما   حمایت از پیشکسوتان عرصه هنر باید به صورت قانون درآید
شناسهٔ خبر: 16370 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

سینماپرس: ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با انتقاد از عملکرد خانه سینما طی این سالها خاطر نشان کرد: خانه سینما هرگز خود را متولی سینماگران ندانسته است و در این خصوص نه به امور پیشکسوتان رسیدگی کرده و نه به بیکاری سینماگران و این معضلات هیچ گاه برای متولیان آن اهمیت نداشته است.

ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در بیان کردگو با خبرنگار سینماپرس ضمن گلایه از مسئولان در خصوص بیکاری سینماگران و عدم حمایت از پیشکسوتان عرصه هنر اظهار داشت: هنرمند در همه جای دنیا تا یک زمانی توان جسمی، هوش و حافظه اش اجازه کار کردن می دهد اما اقتصای هر فردی این است که زمانی به کهولت سنی می رسد و فضای کار کردن برایش فراهم نمی شود و این یک امر کاملا طبیعی است.

وی بیان کرد: من فکر می کنم باید نظام مندی درست و اساسی وجود داشته باشد که حمایت از پیشکسوتان در عرصه هنر چه در سینما و چه در تلویزیون به صورت قانون درآید و تا زمانی که این قانون به اجرا در نیامده باشد این روند ادامه خواهد داشت و به جایی نخواهد رسید.

این بازیگر سینما و تلویزیون با انتقاد از عملکرد خانه سینما طی این سالها خاطر نشان کرد: خانه سینما هرگز، هرگز و هرگز خود را متولی سینماگران ندانسته است و در این خصوص نه به امور پیشکسوتان رسیدگی کرده و نه به بیکاری سینماگران و این معضلات هیچ گاه برای متولیان آن اهمیت نداشته است و این را به صراحت عرض می کنم که خانه سینما هرگز کاری برای پیشکسوتان هنرمند و بیکاری آنان نکرده است.

وی در تکمیل صحبتهایش تصریح کرد: در خانه سینما هر چند سال یکبار آدم هایی می آیند و می روند و خروجی این رفت و آمد ها طی این چند سال هیچ دستاوردی برای هنرمندان نداشته است و کاری برای اهالی سینما انجام نداده است.

ثریا قاسمی تاکید کرد: حمایت از پیشکسوتان و بیکاری آنها در سینما نیاز به تصویب قانونی هدفمند و همچنین حمایت دولت از آن را دارد و باید این امر به دست افرادی امین و مومن سپرده شود به صورتی که قسمتی از دستمزد افرادی که کار می کنند را در صندوقی ذخیره کنند تا به افرادی که بیمار و یا از کار افتاده هستند تعلق بگیرد.  

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون اظهار داشت: این بیکاری فقط مختص به سینما نیست و این معضل جدی به تلویزیون، تئاتر و موسیقی هم مربوط می شود و باید به امور همه هنرمندان این سرزمین به صورت واحد رسیدگی شود.

قاسمی در ادامه با ارائه راهکاری برای جلب نظر هنرمندان تصریح کرد: باید در وزارت ارشاد کارگروهی تاسیس شود تا بتواند به صورت دقیق بیکاری سینماگران و یا از کار افتادگی پیشکسوتان عرصه هنر را ازریابی کند و این موضوع حتی می تواند در نهادهای مختلف دیگر در کشور مانند کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی، وزارت کار، سازمان  تامین اجتماعی و نهادهای دیگری که صلاحیت پرداخت به آن را دارند ارجاع شوند و یک قانون در جهت تثبیت امنیت شغلی هنرمندان و پیشکسوتان عرصه هنر تدوین و ابلاغ شود.

وی در پایان بیان کردگویش عنوان کرد: در حال حاضر وزارت ارشاد یک حقوقی را برای پیشکسوتان در نظر گرفته است که بیان کردنش خجالت آور است و این حقوق توهین به همه پیشکسوتان و زحمت کشان عرصه هنر در کشور است و باید وزارت ارشاد فکری اساسی برای حمایت از این عزیزان انجام دهد.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi