متن خبر

استخدام بادیگارد برای کنترل بلیت سلام بمبئی خداحافظی با نظم و ادب در شب افتتاحیه

استخدام بادیگارد برای کنترل بلیت سلام بمبئی خداحافظی با نظم و ادب در شب افتتاحیه

اخبار سینمای ایران   استخدام بادیگارد برای کنترل بلیت  سلام بمبئی خداحافظی با نظم و ادب در شب افتتاحیه
شناسهٔ خبر: 15310 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

سینماپرس: مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «سلام بمبئی» شب گذشته( شنبه ۱۳ آذرماه) در حالی برگزاری شد که بی‌برنامه‌گی در آن موج می‌زد.

 به گزارش سینماپرس به نقل از تسنیم، مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «سلام بمبئی» پس از حواشی بسیار و برگزار نشدن افتتاحیه رویایی در مرکز همایشهای برج میلاد، شب گذشته (شنبه ۱۳ آذرماه) در پردیش سینمایی کورش برگزار شد.

این مراسم طبق دعوتنامه قرار بود در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه آغاز شود؛ اما بی‌نظمی‌ها باعث شد  زمان این برگزاری عقب‌تر بیفتد. شلوغی به قدری بود که وقتی از پله‌های طبقه چهارم مجتمع کورش بالا می‌رفتیم سیل عظیم جمعیتی را می‌دیدم که عموماً به سلفی بگیران معروف بودند- افرادی که صرفاً برای سلفی با سلبریتی‌ها به اینگونه مراسمها می‌آیند؛ هرچقدر فرد محبوبیت بیشتری داشته باشد، لایکهای بیشتری می‌توان کسب کرد- کمی که جلوتر می‌رویم گیتهای را تعبیه دیده بودند که بلیطهای را چک کنند، گیتی که همه را به یاد فیلمهای بادیگاردی خارجی می‌انداخت- افرادی که هیکل درشتی دارند و چند سالی است به صورت یک شرکت برگزاری تشریفات کار می‌کنند از همان گیت می‌شد فهمید که شاهد مراسم بی‌نظمی خواهیم بود، چرا که در حالی به خبرنگاران اجازه ورود نمی‌دادند که افرادی که به قول معروف پارتی داشتند، نه خود بلکه چند ده نفر را به داخل می‌بردند!

با تمام سختی‌ها ، کش مکشها و چند کلام بی‌ادبانه، بالاخره به خبرنگاران اجازه ورود دادند. پس از ورود شاهد جمعیت چند صد نفره بودیم، جمعیتی که اکثرشان گوشه‌ای ایستاده بودند و سلفی می‌گرفتند. ساعت حدود ۲۱ شب است، خبرنگارانی که تا به حال اکران خصوصی‌ای به این بی‌نظمی و بی‌برنامه‌گی ندیده‌ بودند گوشه‌ای روی زمین نشسته‌اند و به روی خبر خود کار می‌کنند، خبرنگاران تصویری که شکه شده بودند حتی مجال باز کردن کیف دوربین فیلمبرداری خود را نیز پیدا نکردند، چه رسد به آن که بیان کرد‌وگو هم بگیرند.

سنی را تدارک دیده‌اند که سلبریتی‌ها روی آن بایستند تا عکاسان مجال عکاسی پیدا کنند، سنی که هر کسی می‌توانست به آن نزدیک شود و سلفی بگیرد، و عکاسانی که یا از سلفی بگیران کتک می‌خوردند یا از بادیگاردهای درشت هیکل، اشتباه بیان کردم سنی را تدارک دیده بودند تا سلفی بگیران راحت سلفی بگیرند. شلوغ می‌شود ما چون شنی کوچک با جمعیت به این طرف و آنطرف کشیده‌ می‌شویم، چه شده! بازیگران هندی وارد می‌شوند، بازیگرانی که چون در بالیوود بازی می‌کنند و از همه مهمتر بازیگر خارجی هستند و به قول معروف برای سلفی بگیران کلاس دارد و می‌توانند انبوه لایکهای مختلف را در شبکه‌های اجتماعی برایشان به ارمغان بیارد.

خبرنگاران که دیگر از این مراسم ناامید شده‌اند به گوشه‌ای می‌روند در آنجا منتظر می‌نشینند. بار دیگر جمعیت متراکم می‌شود، چه شده! محمد رضا گلزار آمده است، او دیگر به سمت جایگاه عکاسی نمی‌آیند، حدود ۱۰ بادیگارد درشت هیگل دور آن را گرفته‌اند، گلزار اصلاً در آن وسط پیدا نیست- آدم به یاد حفاظت پوتین رئیس جمهور روسیه می‌افتد در زمانی که به ایران آمده بود- او را مستقیم به سالن وی آی پی می‌برند. ساعت حدود ۲۲و ۱۵ دقیقه است، بالاخره گویا تصمیم دارند فیلم را به نمایش در آورند سیل جمعیت در یک مسیر متراکم می‌شوند، تراکمی که تداعی حادثه منا می‌کند برای جامعه خبری. (تصاویر نیز تداعی می‌کند)

ساعت حدود ۲۲ و ۳۰ دقیقه است خبرنگاران پیگیری می‌کنند که آیا خبری از برگزاری مراسم هست یا نه، روابط عمومی فیلم  به دنبالمان می‌آید و به سمت سالن وی آی پی نمایش می‌برد، از طبقه چهارم به پنجم می‌رویم، از دری وارد می‌شویم، بادیگارد بی‌سیم به‌ دست درشت هیکلی جلوی درب ایستاده است و مانع ورود می‌شود و می‌گوید باید همه‌ چیز هماهنگ شود- شکل کار- خبرنگاران عصبانی اعتراض می‌کنند، بادیگارد بی‌ادبانه شروع به فحاشی می‌کند، خبرنگاران که ناراحت شده‌اند دسته‌جمعی اقدام به ترک مراسم می‌کنند که روابط عمومی فیلم با اصرار بسیار تصمیمشان را تغییر می‌دهد، بالاخره وارد سالن نمایش می‌شویم، عکاسان به علت بی‌برنامه‌گی مراسم در سالن دیگری سکنا می‌یابند، مراسم شروع می‌شود. ابتدا دو مجری به روی سن می‌آیند و کمی بزله گویی می‌کنند، سپس عوامل فیلم را به روی سن می‌خوانند و عوامل هر کدام از هم دیگر تشکر می‌کنند و در نهایت سفیر هند در ایران از عوامل فیلم تقدیر می‌کند و لوح تقدیری به آنها می‌دهد و می‌گوید:«امیدوارم این تعاملات بین هند و ایران ادامه یابد».در نهایت فیلم به نمایش در می‌آید.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi