متن خبر

وقتی در ابوظبی از ما جدا شد دیگر تماس نگرفت هیچ کس نمی داند پدرم اکنون کجاست دختر نخست‌وزیر سابق مصر

وقتی در ابوظبی از ما جدا شد دیگر تماس نگرفت هیچ کس نمی داند پدرم اکنون کجاست دختر نخست‌وزیر سابق مصر

اخبار سینمای ایران    وقتی در ابوظبی از ما جدا شد دیگر تماس نگرفت  هیچ کس نمی داند پدرم اکنون کجاست دختر نخست‌وزیر سابق مصر
شناسهٔ خبر: 59500 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

امارات متحده عربی روز گذشته «احمد شفیق» نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر را پس از دستگیری، به مصر فرستاد و پس از آن اخباری مبنی بر بازداشت او به دست نیروهای امنیتی مصر منتشر شده است.

به گزارش ایرنا، شاهدان عینی اعلام کرده اند مقام های مصری پس از پیاده شدن احمد شفیق از هواپیمای اماراتی، او را همراه با یک کاروان خودرو به خارج از فرودگاه همراهی کردند.

برخی منابع مصری ابتدا اعلام کردند: وی به هتلی در قاهره رفتهاستو در آنجا سکونت دارد و حتی عکس هایی از وی در یک اتاق هتل نیز منتشر شد.

منابع مصری اعلام کرده اند: دادگاه های مصری حکمی علیه شفیق صادر نکرده اند که باعث بازداشتش شود اما برخی طرفداران وی می گویند احتمال دارد برای جلوگیری از نامزدی اش در انتخابات اتهام هایی به او نسبت داده شود.

پایگاه خبری «الوطن» مصر به نقل از «امیره » دختر احمد شفیق نوشت که وی از پایگاه خبری ایهنای که پدرش ابوظبی را ترک کرده است، نتوانسته تماسی با او داشته باشد و تماس ها با او از پایگاه خبری ایهنا خارج شدن از امارات قطع شده است.

امیره بیان کرد:’او به خانه مان نرفته است، دقیقا نمی دانیم او کجاست و هیچ کس هم نمی داند او اکنون کجاست. از وقتی در ابوظبی از ما جدا شده، اصلا با ما تماس نگرفته است’.

دختر احمد شفیق در ادامه بیان کرد: «دینا هدلی حسین» وکیل پدرش نیز اکنون نمی تواند با او تماس برقرار کند، او و دیگر اعضای خانواده به دلیل مدرسه رفتن کودکانشان مدتی در ابوظبی می مانند اما قطعا همگی به زودی به مصر باز می گردند.

امیره دختر احمد شفیق در مورد تصاویر منتشر شده از پدرش در یک هتل نیز بیان کرد: من نمی دانم این تصاویر در آن هتل گرفته شدهاستیا نه.

وی درخصوص اینکه آیا پدرش به اجبار به قاهره بازگردانده شده است؟ نیز بیان کرد: قرار بود او ابتدا سه هفته به مناطق مختلف برود و بعد به مصر بازگردد اما پایگاه خبری ایهنای که به خانواده اطلاع داده شد او باید به مصر بازگردد، غافلگیر شدند.

امیره در خصوص عقب نشینی پدرش از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری نیز تاکید کرد که پدرش اهل عقب نشینی نیست.

ازسوی دیگر پایگاه خبری «فرانس ۲۴» نیز نوشت: خانواده و وکیل احمد شفیق در پی بی خبری از محل اقامت وی، تصمیم دارند شکایتی تنظیم کنند و تحویل دادستانی دهند و این درحالیاستکه وزارت خارجه مصر هرگونه دخالت در مورد بازگرداندن احمد شفیق را رد کرده است.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از «می» دختر دیگر شفیق نوشت: ما اکنون هیچ اطلاعاتی از او نداریم، اگر او به مصر و خانه برده شده ، وکیلش باید از او اطلاع داشته باشد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi