متن خبر

دلیل مرگ پابلو نرودا سرطان نبود

دلیل مرگ پابلو نرودا سرطان نبود

اخبار سینمای ایران     دلیل مرگ پابلو نرودا سرطان نبود
شناسهٔ خبر: 52466 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

تیمی متشکل از دانشمندان کشورهای مختلف روز جمعه، بیست و هشتم مهرماه اعلام کردند پابلو نرودا، شاعر مشهور شیلی به دلیل ابتلا به سرطان یا سوء تغذیه نمرده است. در حالی که علت مرگ نرودا سرطان پروستات اعلام شده بود، با اعلام نتیجه تحقیقات، یکی از مهمترین رازهای شیلیِ پس از کودتا وارد مرحله تازه ای شد.

این گروه دانشمندان علم پزشکی هنوز دلیل واقعی مرگ نرودا را اعلام نکرده اند. برخی بر این باورند که اعتقاد نرودا پس از روی کار آمدن آگوستو پینوشه، دیکتاتور شیلی، و به دستور او کشته شده است.

دکتر آئوورلیو لونا یکی از اعضای گروه دانشمندان بیان کرد که متخصصان پزشکی قانونی مطمئن هستند که جواز مرگ صادر شده برای نرودا درباره ضعف بدنی به دلیل سرطان با واقعیت تطبیق ندارد.

پیکر نرودا در سال ۲۰۱۳ نبش قبر شد و در تحقیقات انجام شده نمونه ای از سم در بدن او پیدا نشد. خانواده و راننده نرودا درخواست کرده بودند تحقیقات بیشتری صورت گیرد. در سال ۲۰۱۵ هم دولت شیلی اعلام کرد احتمال دارد عاملی خارجی باعث مرگ او شده است.

نرودا، برنده جایزه نوبل، بیشتر به دلیل اشعار شاعرانه اش مشهور است. او در عین حال دوستی نزدیکی با سالوادور آلنده، رئیس جمهوری سوسیالیست شیلی داشت که به دست پینوشه سرنگون شد. نرودا در پایگاه خبری ایهنا مرگ ۶۹ سال داشت.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi