متن خبر

دهمین جشنواره تجسمی فجر با معرفی برندگان به ایستگاه آخر رسید

دهمین جشنواره تجسمی فجر با معرفی برندگان به ایستگاه آخر رسید

اخبار سینمای ایران     دهمین جشنواره تجسمی فجر با معرفی برندگان به ایستگاه آخر رسید
شناسهٔ خبر: 74514 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

به گزارش سینماپرس، مراسم اختتامیه دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزارت ارشاد و دیگر مدیران حوزه تجسمی و هنرمندان این عرصه شامگاه جمعه ۴ اسفند در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای مراسم با اجرای منصور ضابطیان، فیلم کوتاهی از گزارش مجید ملانوروزی مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از عملکرد این دفتر در مورد جشنواره‌های هنری و به ویژه جشنواره هنرهای تجسمی فجر پخش شد.


ملانوروزی در این فیلم، رویکردهای جشنواره هنرهای تجسمی فجر را برشمرد و بیان کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های امسال٬ حضور جشنواره تجسمی فجر در استان‌ها بود که سبب می‌شود تحرکات و رشد هنر در استان‌ها را شاهد باشیم. از دیگر رویکردهای دهمین جشنواره تجسمی فجر، پایگاه خبری ایهنا‌بندی دقیق و نظام‌مند آن است.


وی همچنین به مشکل محل برگزاری جشنواره اشاره کرد و بیان کرد: به دلیل نبود فضای مناسب، خیلی از آثاری را که به دبیرخانه ارسال شد نتوانستیم به نمایش بگذاریم.


در ادامه مجتبی آقایی دبیر کل دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در این مراسم خطاب به وزیر ارشاد نکات و پیشنهاداتی را ارایه کرد و بیان کرد: نکته مهم این دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر همراهی هنرمندان استانی بود که ما انتظار آن را نداشتیم. امسال ۲۰ استان اعلام آمادگی کردند که میزبان این جشنواره باشند و از هر استان یک هنرمند برای حضور در جشنواره را شاهد بودیم که وجهه فستیوال به این دوره بخشید.


وی به مشارکت بخش خصوصی و نگارخانه ها در این دوره به عنوان ویژگی مهم اشاره کرد و بیان کرد: نگارخانه ها نقش مهمی در چرخش اقتصاد هنر و معرفی چهره های هنری دارند که در این دوره حضوری پررنگ داشتند.


آقایی به سنت حسنه حضور استادان و افتخارآفرینان حوزه تجسمی در این دوره جشنواره نیز اشاره کرد و در مورد بخش بین‌الملل جشنواره اظهار کرد: آثار هنرمندان منتخب ۱۵ کشور در نمایشگاهی با عنوان ملل در موسسه اکو حضور داشتند. از بین آثار این هنرمندان یک هنرمند صربستانی در بین برگزیدگان امروز اعلام می‌شود.


وی تاکید کرد: جشنواره هنرهای تجسمی فجر امسال گام بلندی در بخش ملی برداشته است.


دبیر دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خطاب به وزیر ارشاد در مورد محل برگزاری جشنواره پیشنهاد داد: حوزه هنرهای تجسمی دیگر گنجایش آثار هنرمندان را ندارد و نیاز مبرمی به یک گالری ملی یا کاخ جشنواره داریم تا طیف وسیعی از مشارکت هنرمندان را به نمایش بگذاریم.


وی با بیان اینکه امسال دیوار بین رشته‌های هنری برداشته شد، بیان کرد: به نظر می‌رسد در یک همنشینی مناسب بین رشته‌ای و با هم افزایی، حوزه تجسمی می‌تواند به رونقی برسد که حتی پیشنهاد فدراسیون جهانی هنرهای تجسمی را با اتکا به سرمایه انسانی مطرح کنیم.


در ادامه مراسم، کلیپی از معرفی و زندگینامه ۱۰ استاد پیشکسوت هنرهای تجسمی که نشان ویژه طوبی را دریافت می‌کنند، پخش شد.


این خبر تکمیل می شود…

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi