متن خبر

هرگز در سینما و تلویزیون ایران ممنوع‌التصویر نبوده ام گلزار خیلی دوست داشتم در یک فیلم ایرانی همکاری کنم دیامیرزا

هرگز در سینما و تلویزیون ایران ممنوع‌التصویر نبوده ام گلزار خیلی دوست داشتم در یک فیلم ایرانی همکاری کنم دیامیرزا

اخبار سینمای ایران   هرگز در سینما و تلویزیون ایران ممنوع‌التصویر نبوده ام  گلزار  خیلی دوست داشتم در یک فیلم ایرانی همکاری کنم دیامیرزا
شناسهٔ خبر: 15797 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: دیامیرزا بازیگر فیلم طی سخنانی با اشاره به همکاری خود در پروژه سلام بمبئی بیان کرد: ‌خیلی دوست داشتم در یک فیلم ایرانی همکاری کنم البته من با فرهنگ ایران آشنا بودم و فیلم‌های ایرانی را می‌دیدم. پدرم نیز در سال ۱۹۷۰ به ایران سفر کرد و از او در مورد ایران بسیار شنیده‌ام و با ایران غریبه نبودم.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، نشست خبری فیلم سلام بمبیی با حضور دیا میرزا بازیگر هندی فیلم، محمدرضا گلزار، جواد نوروز بیگی تهیه‌کننده، قربان محمدپور کارگردان فیلم و همچنین علی ایرانی مشاور ارشد تهیه‌کننده برگزار شد.

دیامیرزا بازیگر فیلم طی سخنانی با اشاره به همکاری خود در پروژه سلام بمبئی بیان کرد: ‌خیلی دوست داشتم در یک فیلم ایرانی همکاری کنم البته من با فرهنگ ایران آشنا بودم و فیلم‌های ایرانی را می‌دیدم. پدرم نیز در سال ۱۹۷۰ به ایران سفر کرد و از او در مورد ایران بسیار شنیده‌ام و با ایران غریبه نبودم.

وی در خصوص همکاری با رضا گلزار نیز بیان کرد: ‌ محمدرضا گلزار آدم بسیار شریفی است و یک سوپراستار بزرگ است و ما همکاری بسیار خوبی با یکدیگر و سایر بازیگران ایرانی و عوامل ایرانی داشتیم. گلزار قبل از این یک بازیگر خوب باشه انسان محترم و شریفی است.

دیا میرزا درباره محدودیت‌هایی که قطعا باید براساس عرف فیلم‌های ایرانی انجام می‌شد؛ بیان کرد: ‌ داستان فیلم به شکلی بود که شخصیت اصلی از خانواده‌ای می‌آمد که در آن ارزش‌ها و اعتقادات خاصی وجود داشت همچنین بازی کردن برای من با درنظر گرفتن این محدودیت‌ها سخت نبود.


جواد نوروزبیگی تهیه کننده فیلم نیز در ادامه این نشست خبری با اشاره به اینکه استقبال خوبی از فیلم صورت گرفته است بیان کرد: متاسفانه علی رغم مذاکراتی که با صدا و سیما انجام دادیم و قرار شد تبلیغات فیلم سلام بمبئی از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش نشود و حتی پخش کننده هندی فیلم به احترام ما تیزر فیلم به شبکه‌های ماهواره‌ای نداد، اما باز هم صدا و سیما تیزرهای این فیلم را پخش نمی‌کند.

او بیان کرد: من حتی به صدا و سیما پیشنهاد دادم که با گرفتن پول تیزرهای این فیلم را پخش کند و یا اگر امکان پخش تیزرهای فیلم وجود ندارد به صورت زیرنویس و تبلیغات متنی انجام بدهند اما باز هم صدا و سیما نپذیرفت.

نوروزبیگی ادامه داد: نه تنها صدا و سیما از این فیلم حمایت نکرد بلکه در بخشهای خبری نیز به تخریب فیلم پرداختند و من دلیل این همه دشمنی با این فیلم را نمی‌دانم حتی برخی بازیگران فیلم همچون بنیامین بهادری که شب گذشته در شبکه سوم حاضر شده بود اجازه نداشت تا نام فیلم را به زبان بیاورد و همین مسئله باعث دلخوری وی شده بود و می‌خواست استودیو برنامه حرف تو برف را ترک کند.

محمدرضا گلزار بازیگر فیلم نیز بیان کرد: خوشحالم که در این فیلم بازی کردم و بازی کردن در این فیلم باعث شد تا پیشنهاداتی برای ادامه فعالیت سینمایی در هند داشته باشم و این پیشنهادها در حال بررسی است.

او بیان کرد: صنعت سینمای هند بسیار پیشرفته‌تر از سینمای ایران است و برای من که در اولین پروژه مشترک ایران و هند حضور پیدا کرده بودم اتفاق بسیار خوبی بود بخصوص آنکه در این فیلم زبان انگلیسی بازی کردم.

او بیان کرد: قرار بود در این فیلم یک قطعه موسیقی را اجرا کنم اما مخالفت کردم و سازندگان فیلم نیز به تصمیم من احترام گذاشتند اما دوست دارم اعلام کنم در اسفندماه کنسرت موسیقی را برگزار خواهم کرد که سورپرایزهای جالبی در آن وجود دارد.

گلزار با اشاره به اینکه هرگز در سینمای ایران ممنوع‌التصویر نبوده، بیان کرد: اگر محدودیتی برای فیلمی به وجود آمده به دلیل حضور من نبوده است زیرا وقتی فیلمی پروانه ساخت می‌گیرد؛ اعلام شده قرار است در آن محمدرضا گلزار بازی کند.

محمدرضا گلزار با اشاره به آخرین وضعیت فیلم سینمایی «دلم می‌خواد» ساخته بهمن فرمان‌آرا بیان کرد: مشکل فیلم دلم می‌خواد حضور من یا دیگر بازیگران در فیلم نیست بلکه علت نمایش داده نشدن آن به دلیل اختلاف‌نظری است که بین بهمن فرمان‌آرا (کارگران فیلم) و تهیه‌کننده اثر وجود دارد.

او بیان کرد: ‌در طی این مدت در فیلم‌هایی همچون خشکسالی و دروغ، دلم می‌خواد و سلام بمبئی بازی کردم و مشکل خاصی نداشتم و دائم در حال فعالیت در سینما هستم.

گلزار با دفاع از بازی در فیلم سلام بمبئی بیان کرد: ما اصلا نمی‌خواستیم فیلمی هنری یا روشنفکرانه بسازیم بلکه هدف ما ساخت یک فیلم تجاری آبرومند بود. من تمام قد از این فیلم دفاع می‌کنم و به عنوان اولین محصول مشترک ایران و هند اثری قابل قبول است.

قربان محمدپور، کارگردان فیلم نیز طی سخنانی بیان کرد: به دلیل آنکه در این فیلم نمی‌توانستیم از صحنه‌های رقص و آواز معمول در فیلم‌های هندی استفاده کنیم؛ دو خواننده معروف هندی را آوردیم و دلشاد شیخ؛ یکی از آهنگسازان معروف هندی قطعات خوبی برای این فیلم ساخت.

وی با اشاره به استقبالی که از این فیلم شده است، بیان کرد: به دنبال آن هستیم تا قسمت دوم فیلم سلام بمبئی را بسازیم. همچنین به زودی پخش فیلم در کشورهای اروپایی و هندوستان آغاز می‌شود. در کشور هند قرار است با بیش از هزار سینما فیلم را اکران کند.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi