متن خبر

ایران به سوی کدام کشور موشک پرتاب کرده است؟ رئیس مجلس در دیدار با وزیر خارجه عمان

ایران به سوی کدام کشور موشک پرتاب کرده است؟ رئیس مجلس در دیدار با وزیر خارجه عمان

اخبار سینمای ایران     ایران به سوی کدام کشور موشک پرتاب کرده است؟ رئیس مجلس در دیدار با وزیر  خارجه عمان
شناسهٔ خبر: 79195 -




سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

است؟" src="http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1396/12/26/380383_100.jpg" alt="رئیس مجلس در دیدار با وزیر خارجه عمان: ایران به سوی کدام کشور موشک پرتاب کرده است؟" width="1280" height="850" align=""/>به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت ، اقای لاریجانی امروز بعدازظهر­ در دیدار با یوسف بن علوی وزیرخارجه عمان، بیان کرد: نقش عمان و سلطان قابوس درمنطقه همیشه مفید و مثمرثمر بودهاستو بین دوکشور ایران و عمان همیشه رابطه دوستانه و صمیمانه ای برقرار بوده است.

وی بیان کرد:­ شرایط امروز منطقه در حالت ناآرامی قرار دارد و کشورهای منطقه و سایر کشورها باید به این مسئله آگاه باشند که نباید به این شرایط دامن زد.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: اکنون که مسئله موشکی ایران باعث دغدغه خاطر برخی از کشورها شدهاستباید بیان کرد که دلیل این همه هراس چیست و این تکنولوژی موشکی از ۳۰ سال پیش در اختیار ما قرار دارد و مسئله جدیدی نیست و نکته بعدی اینکه جمهوری اسلامی ایران به سوی کدام کشور موشک پرتاب کرده است.

وی تاکید کرد: حضور ایران درکشورهایی مانند عراق و سوریه به درخواست خود دولتها و برای کمک به آنها بودهاستو همیشه هم راه حل سیاسی را برای رفع مشکلات پیشنهاد داده است.

لاریجانی درخصوص برجام تاکید کرد: ایران نسبت به این توافقنامه پایبند بودهاستو این تعهد تاپایگاه خبری ایهنای پابرجا خواهد بود که طرف های دیگر نیز به تعهدات خود پایبند باشند.

 

وزیر خارجه عمان: تاکید بر لزوم ارتقا سطح روابط اقتصادی و تجاری

همچنین دراین دیدار وزیر خارجه عمان بیان کرد: زمینه های مناسبی برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری بین ایران و عمان وجود دارد و باید سطح این روابط مانند روابط سیاسی افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: برخی از کشورها از سیاست های دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران هراس دارند اما برای این دلهره دلیلی وجود ندارد زیرا در چنین شرایط بحرانی که بر منطقه حاکم است، ایران حق دارد که­ برای حفظ امنیت کشورش قدرت نظامی داشته باشد.

یوسف بن علوی بیان کرد: درخصوص حضورجمهوری اسلامی ایران در سوریه نیز بارها تاکید داشته ایم که هیچ کشوری نمی تواند بدون درخواست و میل دولت آن کشور در آنجا نیرو داشته باشد و­ ایران برای کمک و به درخواست خود آن دولت در آنجا حضور دارد.

وزیرخارجه عمان بیان کرد: ما هم معتقدیم که باید مسائل را از طریق مذاکرات سیاسی حل کرد و نظامی گری و کشتار مردم بی گناه نمی تواند به ایجاد صلح و آرامش در جهان کمک کند.

وی ابراز امیدواری کرد تا کشورهایی که جنگ را راه حل رفع مناقشات می دانند از روش های دیگری برای حل آن استفاده نمایند و با کمک یکدیگر تروریسم را نابود کنند.

وزیر خارجه عمان در ادامه با اشاره به لزوم توسعه روابط اقتصادی و تجاری با ایران، تصریح کرد: کشور عمان علاقمنداستکه­ سطح روابط بازرگانی خود را با ایران افزایش دهد­و از طریق گسترش خطوط ریلی، سطح مبادلات اقتصادی را بالا ببرد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi