متن خبر

آیا هاشمی رفسنجانی شخصا پیگیر رفع توقیف فیلم درویش است؟ به دنبال مجوز خارج از ارشاد رستاخیز

آیا هاشمی رفسنجانی شخصا پیگیر رفع توقیف فیلم درویش است؟ به دنبال مجوز خارج از ارشاد رستاخیز

اخبار سینمای ایران  آیا هاشمی رفسنجانی شخصا پیگیر رفع توقیف فیلم درویش است؟   به دنبال مجوز خارج از ارشاد رستاخیز
شناسهٔ خبر: 15285 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: اینکه رئیس سازمان سینمایی به‌طور ویژه درباره یک فیلم نزد رئیس مجمع تشخیص گزارش می‌دهد این پرسش را پیش‌رو می‌گذارد که آیا هاشمی‌رفسنجانی شخصاً پیگیر وضعیت «رستاخیز» بوده و احتمالاً خودش درباره این فیلم و چرایی توقیف آن از ایوبی در حضور وزیر جدید توضیح خواسته است یا ایوبی که از دیدار درویش با هاشمی باخبر بوده، خواسته با ارائه گزارش نظر هاشمی را جلب کند؟

حدود دو ماه قبل بود که احمدرضا درویش، کارگردان درام تاریخی- مذهبی «رستاخیز» به همراه علی قائم‌مقامی، مدیر تولید این فیلم دیداری با علی‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام داشت؛ دیداری که هاشمی در آن اکران «رستاخیز» را بلامانع دانست و به مقامات دولتی توصیه کرد هرچه زودتر شرایط اکران آن فراهم شود.


هفتم آذرماه رضا صالحی‌امیری، وزیر جدید ارشاد به همراه معاونان خود دیداری با هاشمی‌رفسنجانی داشت. از جمله معاونان حاضر در این دیدار حجت‌الله ایوبی بود که در تصاویر منتشره با خشوع فراوان به مصافحه با هاشمی‌رفسنجانی پرداخته است.
در گزارش‌های رسمی منتشر شده از این دیدار و البته گزارش درج شده در رسانه رسمی مجمع تشخیص مصلحت نظام این‌طور آمده که ایوبی در دیدار با هاشمی توضیحات ویژه‌ای درباره تلاش‌های سازمان تحت امرش برای اکران «رستاخیز» ارائه داده است.
اینکه رئیس سازمان سینمایی به‌طور ویژه درباره یک فیلم نزد رئیس مجمع تشخیص گزارش می‌دهد این پرسش را پیش‌رو می‌گذارد که آیا هاشمی‌رفسنجانی شخصاً پیگیر وضعیت «رستاخیز» بوده و احتمالاً خودش درباره این فیلم و چرایی توقیف آن از ایوبی در حضور وزیر جدید توضیح خواسته است یا ایوبی که از دیدار درویش با هاشمی باخبر بوده، خواسته با ارائه گزارش نظر هاشمی را جلب کند؟پرسش مهم‌تر این است که آیا با پیگیری احتمالی هاشمی و تلاش‌هایی که ایوبی از آن دم زده بالاخره «رستاخیز» رنگ پرده را خواهد دید یا آنکه با صدور حکم دیوان عدالت اداری به نفع دست‌اندرکاران «رستاخیز»‌ و غیرقانونی قلمداد شدن توقیف این فیلم به‌رغم صدور مجوز نمایش، آنها از کانالی به جز ارشاد به احقاق حق دست خواهند زد؟

* جوان

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi