متن خبر

رفع حصر خارج از قدرت رییس جمهور است

رفع حصر خارج از قدرت رییس جمهور است

اخبار سینمای ایران     رفع حصر خارج از قدرت رییس جمهور است
شناسهٔ خبر: 59859 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

قائم مقام حزب اعتماد ملی بیان کرد: اصلاحات وابسته و قائم به هیچ فرد یا گروه و جناحی نیست.

حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا در مراسمی تحت عنوان «آسیب‌شناسی جریان اصلاحات» که به همت انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه رازی کرمانشاه در این دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه اصلاحات یک حزب یا تشکیلات نیست، بیان کرد: اصلاحات یک اندیشه و بیان کردمان و یک جهان‌بینی است. وی با بیان اینکه اصلاحات بر اصل تعادل تکیه دارد، بیان کرد: دوری از افراط و تفریط از ویژگی‌های اصلاحات است.

منتجب‌نیا با بیان اینکه اصلاحات وابسته و قائم به هیچ فرد و گروه و جناحی نیست، بیان کرد: اصلاحات با مغز و فکر و قلب جامعه در ارتباطاستو در انحصار هیچ فرد یا گروهی نیست. اصلاحات تئوری و استراتژی دارد، اما تئورسین خاصی برای اصلاحات تعریف نشده و همه صاحب فکر و اندیشه‌اند.

منتجب نیا افراط و تفریط و خروج از حد اعتدال را از آسیب‌های جریان اصلاحات عنوان کرد و بیان کرد: برخی در دوران دولت اصلاحات مرتکب این افراط و تفریط شدند که نتیجه آن روی کار آمدن دولتی بود که باید تا ده‌ها سال تاوان آن را در بخش‌های مختلف بدهیم.

وی دوری برخی از مبانی فکری و اعتقادی و دینی اصلاح طلبان را از دیگر آفت ها برشمرد و با بیان اینکه اصلاحات بر مبنای تفکر و بینش نوین دینی امام(ره) پایه ریزی شده است، اظهار کرد: متاسفانه برخی دوستان از این موازین دینی و اسلامی فاصله گرفته اند و همین باعث شده عده ای متظاهر به دین، دین و مذهب را به انحصار خودشان درآورده اند و می گویند اصلاح طلبان اعتقاد راسخی به دین ندارند.

منتجب‌نیا بیان کرد: یکی دیگر از آفات اصلاحات ایناستکه عده‌ای هرچند اندک با شعار اصلاح‌طلبی درصدد مال‌اندوزی یا کسب پست و مقام برآمده‌اند، درحالیکه اصلاح‌طلب واقعی بدنبال پست و مقام و ثروت نیست و اگر هم مسئولیتی می‌گیرد برای خدمت به مردم است.

منتجب‌نیا همچنین با بیان اینکه “دولت دکتر روحانی هم در سال ۹۲ و هم سال ۹۶ با حمایت اصلاح‌طلبان روی کار آمد”، بیان کرد: باید پیگیر باشیم که وعده‌های داده شده در انتخابات عملی شود. البته برخی وعده‌ها نظیر موضوع حصر خارج از حیطه قدرت رییس‌جمهور است، اما باید زمینه‌ساز رفع حصر باشد و امیدوارم بزودی این موضوع برطرف شود.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش با تبریک روز دانشجو وبا بیان اینکه فریاد دانشجو باید رسا باشد، بیان کرد: نباید دهان دانشجو را بست و جلوی حرکت‌های دانشجویی را گرفت.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی وابسته به هیچ گروهی نیست، بیان کرد: افرادی که فکر می‌کنند امنیتی کردن دانشگاه‌ها به نفع نظام و کشور است، سخت در اشتباهند. باید دانشجو و جنبش دانشجویی را بعنوان یک فرصت دید و نه یک تهدید.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi