متن خبر

معمای C130 رمزگشایی از سقوط هواپیمای فرماندهان سپاه و ارتش در

معمای C130 رمزگشایی از سقوط هواپیمای فرماندهان سپاه و ارتش در

اخبار سینمای ایران    معمای C130 رمزگشایی از سقوط هواپیمای فرماندهان سپاه و ارتش در
شناسهٔ خبر: 57617 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

به گزارش سینماپرس؛ سیدمهدی دزفولی، کارگردان و مستندساز با اشاره به آثاری که برای ارسال به هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار درنظر گرفته، بیان کرد: نخستین اثر من برای شرکت در این جشنواره، «معمای سی-۱۳۰» نام دارد. این مستند به واقعه سقوط هواپیمای فرماندهان ارتش و سپاه در تاریخ ۷ مهرماه سال ۱۳۶۰ می پردازد.

وی بیان کرد: در این مستند، سقوط هواپیما سی-۱۳۰ بازخوانی شده و به علت سرنگونی آن پرداختیم و اهمیت فرماندهانی که در این هواپیما بودند بررسی شدهاستبخصوص اینکه تمامی این افراد، سابقه ترور داشتند.


این کارگردان ادامه داد: در حقیقت این مستند ۳۴ دقیقه‌ای، یک بازخوانی از نیروهای مسلح ابتدای پیروزی انقلاب اسلامیاستکه در کنار آن نقش نیروهای نفوذی در سقوط هواپیمای سی-۱۳۰ را مورد بررسی قرار دادیم.


وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: مستند ۴۵ دقیقه ای «گزارش چند قتل» دومین کاریاستکه برای حضور در هشتمین جشنواره عمار تدارک دیدم، ساخت این اثر از سال ۱۳۹۵ شروع شده و امیدوار هستیم بتوانیم آن را به جشنواره برسانیم، این مستند اتفاقات دولت نخست اصلاحات از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ را بازخوانی می‌کند.


این مستندساز با اشاره به درپیش بودن هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، اضافه کرد: این جشنواره را از نخستین دوره تا به امروز پیگیری می کنم و باید به این نکته اشاره کنم که تاکنون، رشد مناسبی داشتهاستو امیدوارم توسعه کمی و کیفی خود را به همین صورت ادامه بدهد و برای جوانان فیلمسازی که مستقل فعالیت می‌کنند و بضاعت مناسبی برای تولید اثر در این عرصه ندارند، پشتوانه خوبی باشد.


دزفولی یادآور شد: جشنواره عمار باید تنوع مخاطبان بیشتری را به سمت خوب جذب کند و صرفا بر روی قشر حزب الهی و انقلابی تمرکز نکند، این رویداد مهم فرهنگی باید نقش موثری در جذب قشر خاکستری جامعه داشته باشد.  


وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: جشنواره مردمی فیلم عمار حداقل باید در حوزه سینمای مستند کشور تاثیرگذار باشد. زیرا مخاطبان طیف خاصی در این جشنواره شرکت می‌کنند و امیدوارم با سیاست‌گذاری‌هایی که روی آن انجام می‌شود، طیف وسیعی با آن ارتباط برقرار کنند.


بیان کردنیاستهشتمین جشنواره عمار در ایام بزرگداشت حماسه مردمی «نه دی»، از ۶ الی ۱۵ دی ماه برگزار می‌شود.
*خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi