متن خبر

ادیان برای استقرار خوبی‌ها و حذف مفاسد آمده‌اند روحانی

ادیان برای استقرار خوبی‌ها و حذف مفاسد آمده‌اند روحانی

اخبار سینمای ایران    
 ادیان برای استقرار خوبی‌ها و حذف مفاسد آمده‌اند روحانی
شناسهٔ خبر: 72871 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

رئیس‌جمهور، پیام ملت ایران را پیام دوستی و روابط نزدیکتر با ملت بزرگ هندوستان دانست و با تاکید بر اینکه ما خواهان روابط صمیمانه‌تر و نزدیکتر دو ملت بزرگ ایران و هندوستان در تمامی زمینه‌ها هستیم، اظهار داشت: ایران و هندوستان پیوند تاریخی و فرهنگی، فرای روابط سیاسی و اقتصادی دارند و این ریشه تاریخی و فرهنگی دو ملت، یکی است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه پنجشنبه در دیدار نخبگان، علمای دینی و رهبران جامعه اسلامی حیدر آباد، با بیان اینکه مسلمانان با هم برادرند و اسلام برای سعادت همه انسانها است، تصریح کرد: ادیان برای استقرار خوبی‌ها و حذف مفاسد آمده‌اند و مسلمانان در این زمینه وظیفه دینی دارند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه فرامین اسلامی فرادینی است؛ اظهار کرد: پیامبر اسلام (ص) فرمود اگر مظلومی طلب کمک کند و یاری‌اش نکنید، در مسیر اسلام نیستید.مسلمانان با هم برادرند و اسلام برای سعادت همه انسانها است.

وی یادآور شد: استعمارگران رابطه‌ای غیر منصفانه با جوامع اسلامی ایجاد کردند؛ منابع آنها را بردند و فرصت توسعه ندادند. امروز وظیفه سنگینی بر دوش نخبگان و روحانیون است؛ مبادا دنیای صنعتی بار دیگر در سایه فناوری ارتباطات سرمایه اعتقادی و فرهنگ ما را غارت کند.

روحانی تاکید کرد: ادیان برای استقرار خوبی‌ها و حذف مفاسد آمده‌اند و مسلمانان در این زمینه وظیفه دینی دارند.

وی با بیان اینکه ریشه تاریخی و فرهنگی دو ملت ایران و هند، یکی است، بیان کرد: نسل جوان مقصر نشناختن واقعیت‌های دین نیست، مبلغان دینی باید کوتاهی‌‌ها و ضعف ها را جبران کنند. اسلام، امروز هم به خوبی می‌تواند تمام نیازهای زندگی ما را تامین کند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi