متن خبر

روزهای شلوغِ لابراتوارها در روزهای نزدیک به جشنواره فجر

روزهای شلوغِ لابراتوارها در روزهای نزدیک به جشنواره فجر

شناسهٔ خبر: 1021 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

روزهای شلوغِ لابراتوارها در روزهای نزدیک به جشنواره فجر

دبیر جشنواره فیلم فجر از لابراتوار سینمایی و مراکز خدمات پشتیبانی فیلم ها پایگاه خبری ایهنا کرد

علیرضا رضاداد دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، به همراه عزت اله علیزاده مدیر پشتیبانی فنی و آماده سازی جشنواره عصر روز چهارشنبه (اول بهمن) از برخی مراکز پشتیبانی و لابراتوارهای سینمایی پایگاه خبری ایهنا کردند.
دبیر جشنواره فیلم فجر از لابراتوار سینمایی و مراکز خدمات پشتیبانی فیلم ها <a href=پایگاه خبری ایهنا کرد" width="602" height="400" />

ایهنا به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره فیلم فجر، علیرضا رضاداد ضمن پایگاه خبری ایهنا از استودیو بهمن به تغییرات ایجاد شده در فضای این موسسه اشاره کرد و با ذکر یاد مرحوم بهنام بیان کرد: استودیو بهمن در چند سال آخر حیات مرحوم بهنام با تغییرات رو به رشدی مواجه شده و این امر نوید بهبود در بازسازی مناسبتر فیلم ها را می دهد چراکه این استودیو دارای تجهیزات پیشرفته و مدرن برای صداگذاری و خدمات فنی فیلم ها است.
سپس در استودیو بهمن با ذکر خیر مرحوم بهنام صدابردار و صداگذار پیشکسوت سینمای ایران از تغییرات ایجاد شده در این استودیو قدردانی شد.
بهمن اردلان که مدیریت آن استودیو را بر عهده دارد توضیحاتی درباره بخش های اضافه شده به استودیو داد و دقایقی از فیلم رخ دیوانه به کارگردانی ابوالحسن داودی با حضور داودی مورد بازبینی قرار گرفت و سپس دقایقی در خصوص رشد کیفیت برگزاری جشنواره با این کارگردان به بیان کرد و گو پرداخت.
رضاداد در این پایگاه خبری ایهنا از اتاق اصلاح رنگ فنی فیلم ها که عوامل بازسازی آثار، مشغول اصلاح رنگ فیلم «رخ دیوانه» ساخته ابوالحسن داودی بودند به بهبود کیفیت در کنترل رنگ ها اشاره کرد و بیان کرد: پیشرفت تکنولوژی کمک زیادی به دیده شدن فیلم ها کرده است و این اتفاق باید روز به روز پررنگ تر شود.
دبیر جشنواره فیلم فجر از لابراتور آریا نیز پایگاه خبری ایهنا کرد و در اتاق اصلاح رنگ این لابراتوار با اشاره به زحمات و تلاش های این مجموعه بیان کرد: به دلیل اینکه تا جشنواره فجر زمان زیادی باقی نمانده لابراتوارها روزهای شلوغی را سپری می کنند که باید از تمام عوامل استودیوها بابت زحمات شبانه روزی شان قدردانی کرد.
وی همچنین به بیان کردگو با مهدی جعفری و فرشاد محمدی فیلمبرداران حاضر در جشنواره امسال پرداخت.
او بیان کرد: نگرانی های سینماگرانی که فیلم هایشان در جشنواره حضور دارد در لابراتوارها دیده می شود که پیگیر آماده شدن فیلم هایشان هستند تا در زمان برگزاری جشنواره آرامش خاطر داشته باشند.
رضاداد ضمن پایگاه خبری ایهنا از بخش های جدید این استودیو در جریان چگونگی بازسازی آثار قدیمی تر سینمای ایران قرار گرفت و بخش هایی از دو نسخه بازسازی شده و بازسازی نشده فیلم «آن شب که باران آمد» و فیلم «خانه خدا» را که در حال بازسازی بودند را دید.
در این استودیو فیلم «دوران عاشقی» مراحل آماده سازی را سپری می کرد.
سپس در استودیو آریا از زحمات همکاران این استودیو قدردانی شد و با علیرضا رئیسیان و علیرضا برازنده کارگردان و فیلمبردار دوران عاشقی به بیان کردگو نشست و از مراحل اصلاح رنگ وآماده سازی فیلم های باقیمانده در این استودیو پایگاه خبری ایهنا کردند.
دبیر سی و سومین جشنواره فیلم فجر از استودیو روشنا نیز پایگاه خبری ایهنا کرد که در این استودیو ۸ فیلم مراحل فنی آماده سازی، اصلاح رنگ و صداگذاری آنها به اتمام رسیده بود.
۸ فیلم از فیلم های جشنواره حاصل تلاش استودیو روشناست که رضاداد در این پایگاه خبری ایهنا در جریان مراحل نهایی فیلم های این استودیو قرار گرفت.
دو فیلم «طعم شیرین خیال» ساخته کمال تبریزی و «بوفالو» به کارگردانی کاوه سجادی حسینی در این استودیو مراحل فنی را پشت سر می گذارنند.
رضاداد در پایان این پایگاه خبری ایهناها اظهار داشت: خوشبختانه امسال با اعلام زودتر فیلم ها به مشکل خاصی برنخورده ایم وتنها سه فیلم از زمان بندی و پیش بینی ما عقب تر هستند که امیدواریم روزهای آتی به برنامه برسند تا جدول نمایش نهایی پس از دریافت نسخه همه فیلم ها و اطمینان از آماده بودنشان در زمان نمایش جشنواره چاپ و توزیع شود.
وی بیان کرد: امیدواریم در روزهای آتی نیز بتوانیم به سایر مراکز پشیبانی و لابراتوارها سر بزنیم و به همه همکاران این بخش ها از نزدیک خسته نباشید بگوییم.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi