متن خبر

امیر قطر درگذشت برادر پادشاه عربستان را تسلیت گفت روسیاالیوم

امیر قطر درگذشت برادر پادشاه عربستان را تسلیت گفت روسیاالیوم

اخبار سینمای ایران     امیر قطر درگذشت برادر پادشاه عربستان را تسلیت گفت روسیاالیوم
شناسهٔ خبر: 38689 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

شبکه خبری روسیا الیوم عصر جمعه به نقل از منابع قطری گزارش کرد: «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، در پیامی درگذشت شاهزاده «عبدالرحمن بن عبدالعزیز آل سعود» برادر بزرگ «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان را به وی تسلیت بیان کرد.

به گزارش این شبکه خبری، به نقل از خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، تمیم بن حمد همچنین وفات برادر بزرگ سلمان را به «محمد بن سلمان» ولیعهد جدید عربستان تسلیت بیان کرده است.

شاهزاده عبدالرحمن بن عبدالعزیز برادر سلمان بن عبدالعزیز دیروز پنجشنبه در سن ۸۶ سالگی درگذشت.

این اقدام امیر قطر درحالی صورت می گیرد که تلاش ها برای حل بحران به وجود آمده بین عربستان و هم پیمانانش با قطر راه به جایی نبرده است.

در تازه ترین این تلاش ها، رکس تیلرسون وزیر امورخارجه آمریکا که برای حل بحران قطر راهی منطقه خاورمیانه شده بود، بدون دستیابی به نتایجی روشن، دوحه را به مقصد واشنگتن ترک کرد.

تیلرسون اعتراف کرد که برخی مسائل میان طرف های بحران بسیار پیچیده وبرخی دیگر عاطفی به نظر می آید. 

وزیر امورخارجه آمریکا شب گذشته سفر چهار روزه خود به کویت، دوحه و جده را با هدف تلاش برای پیشرفت در مسیر حل بحران قطر وعربستان پایان داد.

چهار کشور تحریم کننده قطر پنجشنبه اول تیرماه فهرست شروط ۱۳گانه خود جهت از سرگیری روابط با دوحه را از سوی کویت به قطر اعلام کرده بودند.

از جمله خواسته‌های کشورهای تحریم کننده، تعطیلی شبکه خبری الجزیره، بسته شدن پایگاه نظامی ترکیه در قطر، توقف همکاری نظامی آنکارا با دوحه، کاهش روابط دیپلماتیک دوحه با تهران، قطع روابط با اخوان المسلمین، حزب الله لبنان و آنچه ارتباط با گروه‌های تروریستی القاعده و داعش عنوان شده است، به شمار می‌رود.

عربستان، امارات، بحرین و مصر ۱۵ خردادماه ۹۶ با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم و افراط گرایی، روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi