متن خبر

بودجه جشنواره ملی و جهانی فجر ۱۲ میلیارد تومان سازمان سینمایی بودجه ۵۸ میلیاردی را اصلاح کرد

بودجه جشنواره ملی و جهانی فجر ۱۲ میلیارد تومان سازمان سینمایی بودجه ۵۸ میلیاردی را اصلاح کرد

اخبار سینمای ایران     بودجه جشنواره ملی و جهانی فجر ۱۲ میلیارد تومان سازمان سینمایی بودجه ۵۸ میلیاردی را اصلاح کرد
شناسهٔ خبر: 17527 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: پس از اعلام عدد عجیب ۵۸ میلیاردی به عنوان بودجه جشنواره های فجر توسط یکی از نمایندگان مجلس در برنامه سینما دو، امروز و با تاخیر ۲ روزه، سازمان سینمایی این مبلغ را اصلاح و آن را حدود ۱۲ میلیارد تومان اعلام کرد!

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد شرح اطلاعیه منتشر شده توسط روابط عمومی سازمان سینمایی، به شرح ذیل است:

عضو محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی آقای احسان قاضی زاده در برنامه “سینما دو” مورخ  ۴/۱۲/۱۳۹۵ مطالبی را درباره بودجه پیشنهادی سازمان سینمایی در سال ۱۳۹۶ عنوان کرد که با برنامه بودجه این سازمان مغایرت دارد. وی به برآورد هزینه برگزاری جشنواره فیلم فجراشاره و بیان کرد؛ که این جشنواره بالغ بر ۵۸ میلیارد تومان بودجه پیشنهادی دارد، که این مبلغ یک چهارم بودجه کل سازمان سینمایی است.  

از آنجا که وی در ارائه اطلاعات بودجه سال ۱۳۹۶ دچار اشتباه فاحشی شده و این اشتباه ممکناستبرای اهالی سینما و افکار عمومی، شائبه هایی ایجاد کند، جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند: 

۱- کل بودجه پیشنهادی سازمان سینمایی در لایحه بودجه،۱۳۹۶ مبلغ ۲,۰۱۳،۹۰۹ میلیون ریال (حدود ۲۰۱ میلیارد تومان)استکه از این رقم ۱۹۳ میلیارد تومان بودجه هزینه ای و ۸۳،۹۰۹ میلیون ریال (حدود هشت میلیارد تومان) بودجه تملک دارایی های سرمایه ای است. (صفحات ۲۰۷ الی ۲۰۹ پیوست شماره ۴ لایحه بودجه ۱۳۹۶)

۲- با توجه به صفحه ۲۰۸ پیوست ۴ لایحه بودجه ۱۳۹۶ در ستون اعتبارات سال، مشخصاستکه کل بودجه حمایت از برگزاری جشنواره های فیلم فجر (فجر داخلی، فجر جهانی) ۱۱۷،۰۰۰ میلیون ریال (یازده میلیارد و هفتصد میلیون تومان)استکه با توجه به هدف کمی آن، یعنی ۲ جشنواره هزینه واحد آن، در ستون هدف کمی مبلغ ۵۸،۵۰۰ میلیون ریال (یعنی ۵ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان برای هر جشنواره) آورده شدهاستکه نماینده محترم عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، جناب آقای قاضی زاده رقم آن را با تأکید و البته به اشتباه ۵۸ میلیارد تومان اعلام کرد. رقم اعلامی توسط نماینده محترم حدود ۱۰ برار بودجه پیشنهادی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ است.

از نمایندگان محترم انتظار می رود با توجه به حساسیت ذاتی امر نظارت و آگاهی آنان از نحوه تفریق بودجه، به نحوی با رسانه ها – مخصوصاً- صدا و سیما که مخاطبان فراگیر دارد، سخن بگویند که نه تنها واقعیات وارونه جلوه داده نشود، بلکه به امر مقدس شفاف سازی و ارایه اطلاعات درست کمک شایانی شود.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi