متن خبر

مافیا سلیقه مخاطبان را تنزل داده چرا که افراد دغدغه مند در حوزه تصمیم گیری حضور ندارند مافیای اکران پدیده ای بسیار جدی و واقعی است سجادی حسینی

مافیا سلیقه مخاطبان را تنزل داده چرا که افراد دغدغه مند در حوزه تصمیم گیری حضور ندارند مافیای اکران پدیده ای بسیار جدی و واقعی است سجادی حسینی

اخبار سینمای ایران    مافیا سلیقه مخاطبان را تنزل داده چرا که افراد دغدغه مند در حوزه تصمیم گیری حضور ندارند  مافیای اکران پدیده ای بسیار جدی و واقعی است سجادی حسینی
شناسهٔ خبر: 77815 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

کارگردان فیلم سینمایی «شب، بیرون» است-مافیا">در بیان کردگو با خبرنگار سینماپرس بیان کرد: آنچه امروزه ما در سینمای کشور شاهد هستیم رابطه است؛ ضابطه ای در سینمای ما وجود ندارد و متأسفانه همه چیز بر اساس روابط جلو می رود. کسانی که با دست اندرکاران تصمیم گیر در حوزه اکران مراوده و زد و بند آشنایی دارند فیلم های شان با بهترین شرایط و تبلیغات روی پرده می رود و ماه ها هم روی پرده می ماند اما کسانی که خارج از گعده آن ها هستند هرگز دیده نمی شوند!

این سینماگر سپس با بیان اینکه مافیا سطح سلیقه مخاطبان را تنزل داده چرا که افراد دغدغه مند و باسواد سینمایی در حوزه تصمیم گیری برای اکران حضور ندارند تصریح کرد: این افراد با اکران فیلم های نازل و طنزهای سردستی و پیش پاافتاده سطح کیفی سینما را به شدت دچار تنزل کرده اند و نوعی تشتت در سینمای کشور به وجود آورده اند. آن ها بخش کیفی فیلم ها را به سمت و سوی سینمای فیلمفارسی سوق داده اند و امروزه فیلمفارسی ها در سینمای کشور حرف اول و آخر را می زنند و پرفروش می شوند!


وی لازم دانست: متأسفانه فیلمفارسی ها و طرفداران فیلمفارسی سینمای ارزشمند اجتماعی را نابود کرده و به شاکله اصلی سینمای کشور ضربات مهلکی وارد آورده اند چرا که همانطور که پیش از این عم لازم دانستم نگاه تخصصی در میان تصمیم گیران وجود ندارد. سینما نیازمند حضور افرادی متخصص و باسواد و آگاه در حوزه فرهنگ و سینمااستاما متأسفانه ما امروزه کمتر شاهد حضور این افراد در سینمای کشور هستیم!


سجادی حسینی بیان کرد: سیستم سینمای دولتی به شدت دچار اشکالاستو متأسفانه با بال و پر دادن به برخی افراد مغرض و حتی ناآگاه ارزش ها را از بین برده اند و سینما را به سمتی سوق داده اند که به هیچ عنوان شایسته اش نیست.


این کارگردان در خاتمه این بیان کردگو متذکر شد: اما با تمامی این تفاسیر معتقدم ما امروزه در سینمای کشور نیازمند اتحاد، همدلی، وحدت و وفاق هستیم؛ این اتحاد باید میان یکایک اهالی سینمای کشور که دل و جانشان برای سینما می تپد به وجود آید تا بتوانیم شاهد بهترین اتفاقات در سینمای کشورمان باشیم.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرمحل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi