متن خبر

فضای کار برای سینماگران ولایتمدار باید بیش از گذشته باشد انقلاب اسلامی هیچ گاه نباید به فراموشی سپرده شود سربخش

فضای کار برای سینماگران ولایتمدار باید بیش از گذشته باشد انقلاب اسلامی هیچ گاه نباید به فراموشی سپرده شود سربخش

اخبار سینمای ایران    فضای کار برای سینماگران ولایتمدار باید بیش از گذشته باشد  انقلاب اسلامی هیچ گاه نباید به فراموشی سپرده شود سربخش
شناسهٔ خبر: 15920 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: علیرضا سربخش، جانباز روشندل و کارشناس فرهنگی در رابطه با جایگاه هنر انقلاب اسلامی در سینمای کشور و ضرورت پرداختن به این هنر بیان کرد: انقلاب اسلامی یکی از مقاطع بسیار مهم، حساس و تاریخی در کشور ما است که همواره در تولید آثار فرهنگی و هنری باید به آن توجه شود و اگر ما دلسوز نظام اسلامی هستیم هیچ گاه نباید بگذاریم که این اتفاق به فراموشی سپرده شود.

وی در بیان کردگو با خبرنگار پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد بیان کرد: برای اینکه سینما بتواند نیازهای واقعی مردم را برآورده سازد بایست سیاست گذاری صحیحی توسط مدیران کلان فرهنگی کشور برای آن صورت گیرد تا بعد از آن، فیلم ها بر اساس آن سیاست گذاری های کلان تولید شوند. از طرف دیگر این مسئله را نباید از یاد برد که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران احتیاج به فیلم هایی دارد تا بتوانند انتظارات و نیازهای نظام را برآورده سازند.

سربخش ادامه داد: شایسته است مدیران و سیاست گذاران ارشد فرهنگی، فیلمسازان ارزشی و متعهد را مورد شناسایی قرار دهند تا این فیلمسازان بتوانند نیازهای آتی سینما را تأمین کرده و بر اساس آن نیازها فیلم های خود را تولید کنند.

این کارشناس فرهنگی بیان کرد: ما باید نگاه ایرانی-اسلامی را در آثار فرهنگی و هنری مان رواج دهیم و به جای آنکه سینما را نعل به نعل از روی سینمای غربی کپی برداری کنیم باید به تعریفی مستقلی از سینما برسیم که اسلام و انقلاب اسلامی در آن حرف اول و آخر را بزند.

این منتقد سینما و کارشناس ارشد حقوق بین الملل در بخش دیگری از این بیان کردگو با بیان اینکه فضای کار برای سینماگران ولایتمدار باید بیش از گذشته باشد اظهار داشت: من بسیار متأسف می شوم از اینکه بسیاری از سینماگران ولایی و متعهد و دغدغه مند و پایبند به ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی همواره نادیده گرفته می شوند و به ایشان توجهی نمی شود؛ ما باید در جمهوری اسلامی ایران به این قبیل هنرمندان بیش از پیش توجه کنیم و جلوی این ولنگاری غریبی که در حوزه فرهنگ و هنر به وجود آمده است را بگیریم.

وی لازم دانست: مسئولان سینمای کشور می بایست با سیاست گذاری های کلان خود و توجه به هنرمندان دغدغه مند و حساس کردن سایر هنرمندان در زمینه پرداختن به موضوعاتی نظیر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و… و. دست به تولید گسترده آثاری در این زمینه ها بزنند و از فیلمسازان دغدغه مند نسبت به مسائل دینی و اعتقادی و استراتژیک حمایت ویژه ای داشته باشند.

سربخش در خاتمه بیان کرد: ما بایستی به این سمت و سو برویم که فیلمسازان ما بتوانند اندیشه های بزرگ انقلابی را به جهان صادر نمایند نه اینکه فیلم های بی محتوا و بدون شناخت کافی از جامعه و با رویکرد معاندانه ساخته شود. این رویکردها می تواند نشانه هایی از دسیسه های دشمنان قسم خورده نظام ما باشد که باید مدیران فرهنگی و مسئولین جشنواره و فیلمسازان و فیلمنامه نویسان از این دسیسه ها غافل نشده و سعی در مهار آن داشته باشند.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi