متن خبر

بازی کردن این نقش برایم بسیار سخت بود صالحی شعار دادن در فیلم مسئله بدی نیست سلطانی

بازی کردن این نقش برایم بسیار سخت بود صالحی شعار دادن در فیلم مسئله بدی نیست سلطانی

اخبار سینمای ایران   بازی کردن این نقش برایم بسیار سخت بود  صالحی  شعار دادن در فیلم مسئله بدی نیست سلطانی
شناسهٔ خبر: 16825 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

سینماپرس: مصطفی سلطانی بیان کرد: باید بگویم شعار مسئله بدی نیست، بستگی دارد که چگونه مطرح می‌شود. برخی از فیلم‌های دفاع مقدس هم دارای شعار است اما در سینما ماندگار شد.

به گزارش سینماپرس، عصر امروز نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «چراغ‌های ناتمام» به کارگردانی مصطفی سلطانی در برج میلاد با حضور عوامل این فیلم و اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدای این نشست تعدادی از خبرنگاران در ارتباط با فیلمنامه کلیشه‌ای و شعارگونه این اثر سینمایی سوال کردند که مجتبی امینی تهیه‌کننده این فیلم طی سخنانی بیان کرد:‌ این فیلم یک اثر خاص بود که تم اجتماعی داشت با مضمون دفاع مقدس و در آن محتوای خاصی را پیش می‌بردیم، پیش از این فیلم، کارهای زیادی دیده‌ایم که آثار قابل قبول و ماندگاری شده‌اند که در آنها شعار نیز وجود دارد. به طور مثال اگر بخواهیم از هر نوع شعار دادن در فیلم انتقاد کنیم، باید از فیلم دفاع مقدسی مانند «آژانس شیشه‌ای» نیز انتقاد کرد در حالی که در این اثر سینمایی شعارهایی وجود دارد اما فیلم در تاریخ سینمای ما ماندگار شد.

وی در ادامه بیان کرد: به نظرم نگاه‌هایی از این دست که برای سینما ترسیم می‌کنیم شخصی است اما اگر بر اساس استانداردها صحبت و نگاه کنیم این فیلم ویژگی‌های لازم را دارد.

مجید صالحی نیز که بازیگر نقش اصلی فیلم سینمایی «چراغ‌های ناتمام» بود،‌بیان کرد:‌ ابتدا بگویم که برای اولین بار است که در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا می‌کنم و از این موضوع خوشحالم. نکته دیگری که باید در مورد بازی‌ام به آن اشاره کنم این است که بازی کردن این نقش برایم بسیار سخت بود.

وی در ادامه بیان کرد:‌ اگر نقشی که در فیلم سینمایی «استراحت مطلق» بازی کردم را در نظر بیاوریم متوجه می‌شویم که آن کاراکتر جای کار و خودنمایی بیشتری دارد، اما نقشی که الان در این فیلم بازی کردم این طور نبود و نوع عصبانیت‌ها و ناراحتی‌هایش درونی‌تر است.

در ادامه آتش تقی‌پور بازیگر پیشکسوت سینما که در نشست  حضور پیدا کرده بود که طی سخنانی بیان کرد: به نظرم در فیلم ۲ سوژه در دل یک موضوع نشان داده می‌شود که باعث گنگی می شد باید به برخی مسائل که در فیلم پخش شده بود پاسخ‌هایی داده می‌شد که این اتفاق نیفتاد مثلاً اینکه آیا فقر باعث تحول کاراکتری که می‌دیدیم می‌شد؟ اما به این پرسش پاسخی داده نشد، دوگانگی در انتخاب موضوع در فیلم دیده می‌شد.

مصطفی سلطانی کارگردان این فیلم سینمایی بیان کرد: قصه فیلم سینمایی «چراغ‌های ناتمام» در ارتباط با شخصیت جلال است که  داستان نویسنده‌ای را حکایت می‌کند و به دنبال دغدغه‌مندی‌هایش در دفاع مقدس است، کارهایی به او سفارش داده می‌شود که نگارش آن را قبول نمی‌کند تا اینکه به او نگارش یک اثر سفارش  داده می‌شود که در ارتباط با ۸ سال جنگ تحمیلی است. اینکه فیلم ما شعار داشت درست است اما باید بگویم شعار مسئله بدی نیست اما بستگی دارد که چگونه مطرح می‌شود.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi