متن خبر

سونامی سرطان به روایت یک پزشک سینمایی

سونامی سرطان به روایت یک پزشک سینمایی

شناسهٔ خبر: 930 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

سونامی سرطان به روایت یک پزشک سینمایی
هشدار
محمد هادی کریمی

بانی فیلم آنلاین:مرگ تراژیک یک هنرمند جوان تنها خاصیتی که داشته باشد، توجه به موردی است که همه به شدت در معرض ابتلای به آن هستند و برای آرامش موقت فکر خود به همان شدت آن را از ذهن خود دور می کنند و به انکار آن می پردازند.

حال به بهانه مرگ چند هنرمند دوباره هشدارها داده می شود. هوای به شدت آلوده، بنزین پتروشیمی، آبهای نیتراته چاهها که در آب مصرفی وارد شده، پارازیت برای عدم دسترسی به امواج ماهواره، غذاهای غیر ارگانیک، شیرهای پالمی، سبک زندگی بی تحرک و عاری از ورزش، استرسورهای خانوادگی و شغلی، نبودن نشاط عمومی و… . چند متهم دیگر هم می توان به همان سیاق به این لیست بیان کرد و رهسپار محکمه کرد که وجود خارجی ندارد.اما هنرمندان به خصوص در معرض آسیب بیشتری هستند و هنرمندان سینما از این حیث بیشتر، از سرو چای و غذا در ظروف یک بار مصرف نایلونی و غذاهای صحنه که پرکالری و بی کیفیت اند که بگذریم، مشکل دیگر شب کاری های دوران فیلمبرداری است. اساسا بدن انسان روز زیست است و متاسفانه هنرمندان حتی وقتی مشغول کار هم نباشند شب زیست اند و این یعنی اختلال در کار و ترشح غده پینه آل که در کف مغز قرار دارد. اختلال در ترشحات این غده که به بیدار بودن شبانه زیر نور مصنوعی انواع و اقسام چراغ ها به شدت حساس است باعث افزایش بروز سرطان به خصوص سرطان روده می شود. از این رو تا جایی که می شود باید از زیست و فعالیت شبانه در جاهای پر نور اجتناب کرد.

از دیگر سو ساعت ها زیر آفتاب ماندن به خصوص در فیلم های تاریخی و به ویژه برای عوامل جلوی دوربین که نمی شود از چتر، کلاه و عینک استفاده کرد از دیگر عوامل آسیب زاست که حتما باید برای آن تدابیر خاصی اندیشیده شود. چرا که فون های گریم حاوی فاکتورهای مقاوم کننده در برابر بخش مضر نور خورشید (SPF) نیستند و اشعه ماورای بنفش به راحتی با پوست در تماس است.

هر چند که این روزها خوشبختانه با دیجیتالیزه شدن سینما از استنشاق نیترات نقره و کلوئیدهای شستشو و ظهور، در اتاق های کوچک و در بسته مونتاژ که مدام نوارهای پوزیتیو کار در دستان و گردن تدوینگران می چرخید خبری نیست (یاد روح ا… امامی بخیر و روانش شاد). اما عوامل دیگر هنوز بی رحمانه در کمین اند.

با خود مراقبتی کمی از محدوده ابتلا دور شویم و منتظر انجام وظیفه دیگران نمانیم.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi