متن خبر

به زودی کلید می‌خورد پایتخت سینمایی اوج هیچ دخالتی در کار نمی‌کند سیروس مقدم

به زودی کلید می‌خورد پایتخت سینمایی اوج هیچ دخالتی در کار نمی‌کند سیروس مقدم

اخبار سینمای ایران  به زودی کلید می‌خورد پایتخت  سینمایی   اوج هیچ دخالتی در کار نمی‌کند سیروس مقدم
شناسهٔ خبر: 16061 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

مهر: سیروس مقدم در بیان کرد‌وگویی از مجموعه جدید «علی البدل» و همچنین درخواست مجوز برای ساخت نسخه سینمایی «پایتخت»

سیروس مقدم نویسنده و کارگردان درباره قطعیت زمان پخش سریال «علی البدل» در نوروز بیان کرد: «باور کنید خود من هم هنوز کاملا اطمینان ندارم که این سریال نوروز پخش می‌شود یا خیر.»

او درباره اینکه چقدر ممکن است تردید درباره پخش سریال «علی البدل» به خاطر انتخابات ریاست جمهوری باشد، اظهار کرد: «سریال «علی البدل» ربطی به انتخابات ندارد، به طور مثال اگر در سریالی کسی بد رانندگی کند و سال آینده ارتباطی با طرح ترافیک داشته باشد نباید این سریال را پخش کنند؟ سریال «علی البدل» فضای شیرین و مفرحی دارد و در عین حال قصه سطحی نیست و شاید بخواهند در زمان دیگری روی آنتن ببرند که مردم با فراغ بال آن را ببینند. «علی البدل» مشکلی برای پخش ندارد. شورایی آن را تصویب کرده و همه متن‌ها و دیالوگ‌های آن خوانده شده است

این کارگردان درباره دو سریالی که سازمان اوج سفارش دهنده آن است، اظهار کرد: «مجموعه «پایتخت» سریالی تقریبا جا افتاده با بازیگرانی معین است و تا حدود زیادی حال هوای کار مشخص است چون این مجموعه سبقه‌ای چندین ساله دارد اما سریال «هنگام بیداری» حداقل بازه‌ای چند ماهه برای تحقیق و نگارش، ساخت دکور، دوخت لباس و ساخت اکسسوارها نیاز دارد و لوکیشن‌های آن در بوشهر، شیراز، قزوین و تهران است به همین دلیل در چند ماهی که مقدمات این کار فراهم می‌شود سریال «علی البدل» را می‌سازیم.»

او درباره همکاری با این سازمان و اینکه در کنار آن چه پیشنهادهایی از طرف سازمان اوج در فیلمنامه یا کلیت کار داشته است، توضیح داد: «ما پیشنهاد خوب برای ساخت فیلم یا سریال را از طرف هر نهادی باشد می‌پذیریم اما اگر منظور سفارش خاصی است، تا الان چنین دخالتی نبوده است چون فکر می‌کنم این دوستان هم «پایتخت» را دوست دارند. ممکن است از بیرون از این سازمان به نظر برسد که تفکرات خاصی بر آنها حاکم است و یا در چرخه تولید ضوابط خاصی دارند ولی به دلیل اینکه همه آن‌ها بدون استثنا سریال «پایتخت» را دوست دارند به نظرم انتخاب و تصمیم گیری درستی هم انجام می‌شود چون «پایتخت» باعث نزدیک شدن سازمان اوج به توده مردم می‌شود و از طرفی باعث می‌شود که موسسه بتواند اسم خود را در جامعه بیشتر بشنود.»

کارگردان «پایتخت» درباره اینکه چرا ابتدا نسخه سینمایی در این سازمان ساخته نشد، عنوان کرد: «ابتدا قرار بود در سازمان اوج نسخه سینمایی «پایتخت» را بسازیم و بعد از آن سراغ سریال برویم ولی چون قرار شد سریال «پایتخت» به ماه مبارک رمضان برسد اولویت را روی همین کار گذاشتیم.»

مقدم درباره مجوز سینمایی «پایتخت» و اینکه چرا هنوز آن را دریافت نکرده‌اند، تصریح کرد: «مجوز سینمایی «پایتخت» دست سازمان صداوسیما امانت است که هنوز به ما نداده‌اند و امیدواریم همین روزها به دستمان برسد. اگر این مجوز را به ما بدهند بعد از سریال سراغ نسخه سینمایی می‌رویم. دلیل این را که چرا هنوز مجوز سینمایی ارایه نشده، نمی‌دانم اما شاید مدیران با خود فکر می‌کنند که اگر سیروس مقدم سراغ سینما برود دیگر به تلویزیون بازنگردد درحالیکه من متعلق به تلویزیون هستم و هروقت احساس نیاز بوده است آنتن سازمان را به خوبی پر کرده‌ام. شاید هم بیشترین نگرانی از هم صنف‌های خود من باشد که این سوال برایشان پیش می‌آید که «پایتخت» چه ویژگی‌هایی دارد که باید به آن امتیاز سینمایی داده شود. به هر حال «پایتخت» متعلق به همه مردم و برندی شناخته شده است و منافع مالی و معنوی آن شامل حال تلویزیون هم می‌شود و اینگونه نیست که فقط تیم سازنده ذی نفع باشد. با این حال مشکلی وجود ندارد و به زودی مجوز سینمایی این اثر هم صادر می‌شود.»

کارگردان «چاردیواری» درباره قصه «پایتخت» و همچنین انتقاداتی که به فیلمنامه سری چهارم آن وارد می‌شد، بیان کرد: «من پخش مجدد این سریال را از شبکه آی فیلم می‌بینم و با خود فکر می‌کنم اگر این سریال قصه نداشت پس مردم چه چیزی را دنبال می‌کنند. اتفاقا این مجموعه قصه داشت و من تعجب می‌کنم از انتقاداتی که به آن مطرح شد با این حال من بیان کرده‌ام که «پایتخت» را تا زمانی می‌سازیم که ایده و سوژه خوب داشته باشد.»

کارگردان «علی البدل» درباره خرده داستان‌های «پایتخت ۵» که قرار است از آتن در کشور یونان آغاز شود، بیان کرد: «ترکیب اصلی فیلمنامه «پایتخت ۵» این است که خانواده‌ای مجبور می‌شود به دلایلی سر از آتن دربیاورد و بعد ماجراهایی برایشان اتفاق می‌افتد که ما همبستگی و عشق و علاقه این خانواده را به یکدیگر می‌بینیم. همچنین در این مجموعه اهمیت وطن و درک درست از کنار هم بودن به مخاطب نشان داده می‌شود و فکر می‌کنم همین موارد است که برای سازمان اوج جذاب بوده است

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi