متن خبر

سینمای ایران قطعا نتوانسته دین خود را به فلسطین ادا کند

سینمای ایران قطعا نتوانسته دین خود را به فلسطین ادا کند

اخبار سینمای ایران     سینمای ایران قطعا نتوانسته دین خود را به فلسطین ادا کند
شناسهٔ خبر: 78531 -




سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

به گزارش سینماپرس، تعدادی از آثار جشنواره عمار در غزه در قالب چهارمین اکران‌های جشنواره مردمی عمار به نمایش درآمدهاستکه یکی از این آثار «علمک» است، حسین دارابی کارگردان فیلم کوتاه «علمک» درباره این مهم که: سینمای ایران قطعاً نتوانسته تا امروز دین خود را نسبت به آرمان های کشور فلسطین ادا کند. زیرا فیلم های ساخته شده بسیار محدود و کم بوده است. به عبارت بهتر صحبت‌های اصلی و جدی که در راستای اهداف و برنامه‌های انقلاب اسلامیاستخیلی کم در فیلم های ساخته شده انعکاس دارد.

دارابی عنوان کرد: به عنوان یک فیلمساز اعتقاد دارم فیلمی همچون «باپایگاه خبری ایهناده» بسیار کم در سینمای ایران ساخته شده است. که ای کاش بیشتر از این فیلم ها در سینما ساخته شده بود. آرزو دارم روزی بتوانم فیلمی همچون «باپایگاه خبری ایهناده» را در سینمای کشور تولید کنم.


وی اظهار داشت: تنها موضوع فلسطین نیست که در سینمای ایران مهجور باقی ماندهاستزیرا موضوعات فراوانی داریم که به این سرنوشت دچار هستند. البته به نظرم تابویی در سینما وجود دارد که چه بسا خیلی نمی‌شود از این‌ها صحبت کرد. در حقیقت هنوز بسیاری از هنرمندان هستند که موضوع فلسطین را دغدغه خود نمی‌دانند و با آن ارتباط برقرار نکرده اند.


لزوم ساخت آثار درباره فلسطین مطالعه است


این کارگردان تصریح کرد: اگر هنرمندان مطالعات بیشتری درمورد فلسطین داشته باشند و موضوع حمایت از مقاومت مردم این کشور بیشتر برای آنها تبیین شود قطعا افراد بیشتری پیدا می شوند که دغدغه این کشور را پیدا کنند و بخواهند تا در مورد آن فیلم بسازند.


دارابی در پایان بیان کرد: پایگاه خبری ایهنای که مردم ببینند شهروندان فلسطین در چه مظلومیتی قرار گرفتند و چگونه به آنها ظلم می شود و چطور با دست خالی و بدون پشتوانه مادی مقاومت می کنند قطعا با آنها ابراز همدردی و همراهی می کنند. ضمن اینکه کار سینما جریان سازی در سطح جامعه است.


*فارس

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi