متن خبر

نباید جشنواره‌ها آفت سینمای ایران شوند سینما از مجلس کمک خواست

نباید جشنواره‌ها آفت سینمای ایران شوند سینما از مجلس کمک خواست

اخبار سینمای ایران    نباید جشنواره‌ها آفت سینمای ایران شوند  سینما از مجلس کمک خواست
شناسهٔ خبر: 44762 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

جلیل اکبری صحت مدیر روابط عمومی ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی درباره جلسه روز گذشته رئیس و معاونان ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی با اعضاء کمیسیون فرهنگی مجلس به تسنیم بیان کرد: این جلسه قرار بود مدت‌ها قبل برگزار شود؛ اما متأسفانه بخاطر مشکلاتی که در برنامه‌های مجلس به علت برگزاری انتخابات و انتخاب وزرا پیش آمد، این جلسه نیز به تعویق افتاد. مشی آقای حیدریان در دوران مدیریتشان تعامل با مجلس شورای اسلامی است؛ کما این که در گذشته هم چنین رویکردی در کارهایشان داشته‌اند. این جلسه از این به بعد ادامه خواهد داشت تا مجلس شورای اسلامی و به خصوص کمیسیون فرهنگی بیشتر در جریان مشکلات حوزه سینما قرار بگیرد.

او بیان کرد: ماهیت این جلسه دیدار، تعامل و بیان کرد‌وگو بود و در حقیقت در خواست ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی از کمیسیون فرهنگی مجلس، مساعدت و همیاری سینمای ایران در مواجه با مسائل و مشکلات بزرگیاستکه از طریق قوه مقننه قابل حل است. در این جلسه آقای حیدریان ضمن ارائه برنامه جامع سینمای ایران از نمایندگان مجلس درخواست کرد که نقطه نظرات خود را درباره این برنامه مطرح کنند. ۹ تن از نمایندگان  نیز هر کدام در نوبت‌های مختلف درباره این برنامه صحبت کرده و علاقه‌مندی خود نسبت همکاری در حوزه‌های شکلی و محتوایی اعلام کردند. در حوزه‌های شکلی نمایندگان علاقه‌مند بودند که در بحث مالیات‌ها، بیمه‌ها، بخشودگی‌ها و زیر ساخت‌های سینمای ایران کمک کنند. در حوزه‌های محتوایی نیز نمایندگان مجلس دغدغه‌ها خودشان را از جناح‌های مختلف داشتند که می‌توان به اختصار درمورد مشکلات حوزه‌ هنری و بخشی از سینمای ایران در حوزه اکران وجود داشت و در مورد تسلط سینمای ایران مفاهیم ارزشی و دینی اشاره کرد.


مدیر روابط عمومی ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی بیان کرد: اعضای کمیسیون فرهنگی همچنین درباره ماهیت و رشد سینمای ایران نسبت قبل از انقلاب پرسش‌هایی را مطرح کردند که رئیس و معاونان ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی و مدیرعامل خانه سینما در پایگاه خبری ایهنای که در اختیار داشتند به برخی از آنها پاسخ دادند. درباره حضور فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های خارجی و موارد مشابه مثل حضور در پروانه نمایش و بیمه هنرمندان توضیحاتی داده شد. درباره بیمه سینماگران در جریان قرار گرفت که کلیه سینماگرانی که سینماگر حرفه‌ای به حساب می‌آیند، هم بیمه تامین اجتماعی و هم بیمه تکمیلی شدند. کمیسیون فرهنگی نیز ضمن استقبال از این مسئله، ابراز علاقه‌ کرد که اگر مشکلی در این مسیر پیش آمد، کمک‌هایی به ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی داشته باشند.


وی اظهار کرد: درباره حضور فیلم‌های ایرانی در خارج از کشور و فیلم‌هایی که جشنواره‌ای نامیده می‌شوند نیز صحبت‌هایی مطرح شد؛ رئیس ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی در این جلسه بیان کرد که مقصد سینما، جشنواره‌ها نیست؛ اما جشنواره یک پتانسیل بزرگ برای معرفی سینمای کشورمان به حساب می‌آید و نمی‌توان از این پتانسیل چشم پوشی کرد، ولی باید تلاش کرد که جشنواره‌ها آفت سینمای ایران نشود، در حقیقت باید هدف بازار سینمای ایران مخاطب ایرانی و کسب سهم از بازار جهانی باشد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi