متن خبر

سینما بهترین گزینه برای نشان دادن زندگی شهدا است بخش مهمی از سبک زندگی اسلامی است شهادت شرف الدین

سینما بهترین گزینه برای نشان دادن زندگی شهدا است بخش مهمی از سبک زندگی اسلامی است شهادت شرف الدین

اخبار سینمای ایران  سینما بهترین گزینه برای نشان دادن زندگی شهدا است  بخش مهمی از سبک زندگی اسلامی است شهادت   شرف الدین
شناسهٔ خبر: 77864 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

این سینماگر در بیان کردگو با خبرنگار سینماپرس بیان کرد: اساساً فرهنگ ما و آنچه به اسم اسلام و انقلاب اسلامی در رابطه با آن صحبت می کنیم و شعار می دهیم بحث سب زندگی اسلامی است؛ زندگی اسلامی چیزیاستکه بر اساس دین و شریعت و باید و نبایدها و مقررات و قوانین برای یک زندگی باکیفیت و صحیح و انسانی در این دنیا بر اساس آموزه های دینی تبیین می شود. ما سبک زندگی اسلامی را برای آخرت مان می خواهیم و این از نظر ما سبکی از زندگیاستکه می تواند ما را به درجه های رفیع انسانی برساند.

او بیان کرد: این سبک زندگی را دین مبین اسلام و پیامبران الهی برای ما آورده اند؛ ادیان توحیدی همگی از این سبک و شیوه زندگی حمایت کرده اند و «شهادت» در این سبک زندگی جایگاه ویژه و بسیار خاصی دارد. شهادت اصولاً بخشی از سبک زندگی اسلامیاستکه خداوند آن را از ما مطالبه کرده و عده زیادی به آن درجه رفیع و بلند نائل شده اند. شهادت نفی طاغوت و شرک و شیطان و نفس است. کسانی که در راه خدا جهاد می کنند با چالش های زیادی مواجه می شوند که جز شهادت هیچ راهی برای شان باقی نمی ماند و بزرگانی همچون حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، سرور و سالار شهیدان جهان هم آن را تجربه کرده اند.


شرف الدین بیان کرد: شهادت ودیعه گرانقیمتیاستکه ما اگر در زندگی مان آزادی و عدالت و توحید می خواهیم باید به آن برسیم؛ کسانی که این سبک زندگی را انتخاب کرده اند ستاره هایی هستند که در ظلمت دنیا راه روشن را به ما نشان می دهند و شهادت کمال حیات است. ما باید زندگی شهدا و چگونگی به معرفت رسیدن شان را یاد بگیریم و قطعاً در این راه هیچ گزینه ای بهتر از سینما وجود ندارد. سینما رسانه ای جمعی و فراگیراستو می تواند ما را با سبک زندگی شهدا آشنا کرده و این نوع سبک زندگی را به ما بیاموزد.


وی در خاتمه این بیان کردگو لازم دانست: ما هرگز نباید اجازه بدهیم این ابرژانر مهم و ارزشمند به فراموشی سپرده شود و اهمال کاری هایی که در این زمینه صورت گرفته با اهتمام یکایک دستگاه ها و نهادهای ذیربط باید جبران شود. ما امروزه نیازمند آن هستیم تا دستگاه های تبلیغاتی به کمک سینمای دفاع مقدس بیایند و به هر ترتیبی مردم را تشویق به تماشای این نوع فیلم ها کنند؛ از سوی دیگر کارشناسان و صاحب نظران باید با برگزاری جلسات هم اندیشی به راهکارهای جذب مخاطب در سینمای دفاع مقدس فکر کنند و با انجام این گونه کارها مردم را تشویق به تماشای این فیلم ها کنند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرمحل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi